Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Rehabilitacja kardiologiczna w Uzdrowisku Nałęczów

  Rehabilitacja kardiologiczną

  Uzdrowisko Nałęczów od lat słynie z kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej. W naszych obiektach uzdrowiskowych na pacjentów z chorobami serca czekają profesjonalne sale zabiegowe, sprzęt diagnostyki kardiologicznej i szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych. W powrocie do zdrowia pomaga im także specyficzny, niskobodźcowy mikroklimat Nałęczowa.


  Turnusy kardiologiczne – profilaktyka i rehabilitacja


  Uzdrowisko Nałęczów oferuje pacjentom turnusy kardiologiczne, zarówno z programem profilaktycznym dla osób zagrożonych chorobami serca, jak i profesjonalną rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawale serca, z chorobami wieńcowymi, po wstawieniu bypassów czy po zabiegach kardiochirurgicznych.

  Nasze kompleksowe programy leczenia uzdrowiskowego pozwalają w pełni skoncentrować się na działaniach profilaktycznych, a w przypadku zdiagnozowanych chorób serca – podjąć bezpieczną rehabilitację.


  – rehabilitacja kardiologiczna prywatnie


  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pakietów, przygotowanych dla pacjentów po incydentach kardiologicznych oraz dla osób z grup ryzyka.

  Wczesna rehabilitacja kardiologiczną

  Wczesna Rehabilitacja Kardiologiczna

  Wczesna Rehabilitacja Kardiologiczna jest programem adresowanym do osób, które w okresie nie dłuższym niż 2 miesiące od rozpoczęcia pobytu przebyły zawał mięśnia sercowego, operację kardiologiczną (bypassy, wstawienie zastawek i inne) oraz inne zabiegi kardiochirurgiczne jak: wszczepienie stymulatora, koronarografię, koronaroplastykę.

  Profilaktyka chorób serca

  Tydzień dla Serca

  Tydzień dla Serca to pakiet przeznaczony dla osób w każdym wieku, które mogą być zagrożone rozwojem chorób serca i układu krążenia. Polecany jest głównie osobom prowadzącym siedzący tryb życia, z nadwagą i otyłością pracującym w przewlekłym stresie, nałogowo palącym papierosy, a także tym, które mają inne dolegliwości utrudniajace życie.

  Profilaktyka chorób serca

  Dbam o Serce

  Pakiet Dbam o Serce przygotowany jest dla każdego, kto odczuwa dolegliwości związane z sercem i układem krwionośnym. To również możliwość wykonania profilaktycznie niezbędnych badań kardiologicznych. Kompleksowy screening serca pozwoli na ocenę jego stanu i funkcjonowania oraz pomoże ustalić przyczyny rozmaitych dolegliwości, które na co dzień utrudniają życie.

  – rehabilitacja kardiologiczna NFZ


  Z. L. „Uzdrowisko Nałęczów” to uzdrowisku o profilu kardiologicznym. Kierowani są tu pacjenci na rehabilitację kardiologiczną, prowadzone jest także leczenie uzdrowiskowe. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi pobytów NFZ. Turnusy przewidują nocleg w jednym z naszych komfortowych obiektów sanatoryjnych.


  Ośrodek rehabilitacji kardiologicznej


  Wczesna rehabilitacja po zawale serca czy innych incydentach kardiologicznych prowadzona jest w specjalistycznym ośrodku – Szpitalu Kardiologicznym Z. L. „Uzdrowisko Nałęczów”. Znajduje się tu poradnia oraz doskonale wyposażone gabinety do diagnostyki kardiologicznej. Pacjentom gwarantujemy na miejscu wygodny nocleg, a także całodobową opiekę personelu medycznego.

  Pakiety profilaktyczne, jak „Tydzień dla serca” przewidują nocleg w hotelach uzdrowiskowych.


  Niezbędna diagnostyka kardiologiczna


  Podczas pobytu rehabilitacyjnego (pakiet „Wczesna Rehabilitacja Kardiologiczną”) można dodatkowo wykonać badania diagnostyczne. Pacjenci z grup ryzyka, zagrożeni chorobami serca w ramach programów profilaktycznych mają w pakiecie badania laboratoryjne oraz badanie EKG (pakiet „Tydzień dla serca”) lub EKG spoczynkowe, EKG wysiłkowe, echo serca, pomiar ciśnienia tętniczego, Holter EKG lub Holter ciśnieniowy (RR) i zestaw badań laboratoryjnych (pakiet „Dbam o serce”).

  Na podstawie wyników badań wyznaczamy cele rehabilitacji po przebytych operacjach czy incydentach sercowo-naczyniowych lub plan treningów dla osób zagrożonych chorobami serca i układu krążenia.


  Profesjonalna fizjoterapia


  Pobyty kardiologiczne od lat budują renomę obiektów Z. L. „Uzdrowisko Nałęczów” SA. Dysponujemy profesjonalnym personelem medycznym (lekarzami specjalistami, fizjoterapeutami, pielęgniarkami), nowoczesną bazą zabiegową oraz niezbędną infrastrukturą do zapewnienia wysokiego poziomu usług rehabilitacyjnych.

  Nasze wieloletnie doświadczenie nie ogranicza się jedynie do rehabilitacji kardiologicznej. Ze schorzeniami serca i naczyń często współistnieją choroby narządu ruchu, które często – podobnie jak choroby serca – są konsekwencją braku ruchu, siedzącego trybu życia, stresu i otyłości. Dlatego programy rehabilitacyjne w naszym Uzdrowisku przewidują szereg zabiegów leczniczych z zakresu fizykoterapii, balneoterapii i przede wszystkim kinezyterapii, czyli leczenia ruchem.

  W czasie pobytu w Uzdrowisku bardzo ważna jest także edukacja zdrowotna – zmiana stylu życia jest niezbędna dla powodzenia rehabilitacji kardiologicznej.

  Badania diagnostyczne
  Kinezyterapia
  Ćwiczenia ogólnousprawniające

  Najlepsze miejsce na rehabilitację kardiologiczną


  Profesjonalna terapia: od szczegółowej diagnozy, poprzez indywidualnie dobrane zabiegi lecznicze, aż po regenerację i wypoczynek – Uzdrowisko Nałęczów to doskonałe miejsce na powrót do zdrowia i formy. Sprzyja temu także wyjątkowy mikroklimat, wytworzony przez gleby lessowe, przepływające rzeki Bystra i Bochotniczanka, sieć wąwozów i bogatą szatę roślinną. Samoczynnie obniża on ciśnienie tętnicze krwi i zmniejsza dolegliwości chorób serca.

  Uzdrowisko Nałęczów znane jest także z leczniczych wód żelazistych, polecanych przy wielu dolegliwościach, szczególnie związanych z niedoborem żelaza i u rekonwalescentów.

  Tu każdy pobyt jest korzystny dla zdrowia…

  Zobacz także

  Rehabilitacja po zawale serca: zalecenia dla zawałowców

  Dla osób, które w czasie nie dłuższym niż dwa miesiące przeszły zawał serca, Uzdrowisko Nałęczów przygotowało program wczesnej rehabilitacji kardiologicznej.

  wody lecznicze w Nałęczowie

  Poznaj nałęczowskie wody lecznicze

  Wody lecznicze są naszym naturalnym bogactwem! Zapraszamy do Pijalni Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym.

  Terapia manualna w rehabilitacji kręgosłupa

  Nasi fizjoterapeuci poprzez ucisk odpowiednich punktów na ciele docierają do miejsc bólowych i przywracają równowagę mięśniową, stosują przy tym różne rodzaje technik terapii tkanek miękkich.