Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Pakiety
  Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii WERANDKI

  Przeszło 200 lat w Nałęczowie leczono głównie osoby po incydentach kardiologicznych, a działalność Uzdrowiska, skupiała się na pacjentach finansowanych przez NFZ lub ZUS. Coraz większa świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej, a także rosnące potrzeby w leczeniu chorób cywilizacyjnych sprawiły jednak, że koniecznością stało się rozszerzenie działalności Uzdrowiska. Oferowana w „Werandkach” innowacyjność technologii usprawniania pracy układu krążenia oraz rehabilitacji narządu ruchu, to niezwykła szansa dla pacjentów na powrót do zdrowia i sprawności.

  Ponad dwudziestoletnia praktyka rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna obiektu „Werandki” w Uzdrowisku Nałęczów nie raz dowiodła niezwykłej skuteczności. Teraz Uzdrowisko idzie o krok dalej, sprawiając, że obiekt – po gruntowym remoncie – stanie się najnowocześniejszym centrum rehabilitacyjnym po wschodniej stronie Polski.oficjalnie .

  Innowacyjność w Nałęczowie

  Głównym celem działalności Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” jest organizacja turnusów rehabilitacyjnych, a uzupełnieniem rehabilitacja doraźna, jak również organizacja profesjonalnych i kompleksowych badań wydolnościowych oraz wytrzymałościowych dla pacjentów poza turnusami.

  - Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” to nowość na Lubelszczyźnie. Przeszło 200 lat w Nałęczowie leczono głównie osoby po incydentach kardiologicznych, a działalność Uzdrowiska Nałęczów, skupiała się na pacjentach finansowanych przez NFZ lub ZUS – mówi Piotr Marczyk, Prezes Zarządu Uzdrowiska Nałęczów. - Dzisiaj natomiast, wychodzimy naprzeciw potrzebom pacjentów z całej Polski. Coraz większa świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej, a także rosnące potrzeby w leczeniu chorób cywilizacyjnych sprawiły, że uznaliśmy za konieczność rozszerzenie dotychczasowej działalności kardiologicznej Uzdrowiska. - Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii powstało na bazie posiadanej infrastruktury – dawnego Zakładu Przyrodoleczniczego „Werandki”, które jestem przekonany, w niedalekiej przyszłości stanie się wyróżnikiem Uzdrowiska Nałęczów na tle innych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce i w Europie – dodaje.

   
  Cztery filary Centrum „Werandki”

  Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” zostanie oficjalnie otwarte dla kuracjuszy już 24 maja br., i będzie kompleksowo obsługiwało cztery obszary rehabilitacji medycznej: Strefę Kardiologii, Strefę Ortopedii, Strefę Treningu oraz Strefę Diagnostyki.

  Strefa Kardiologii

  To jeden z filarów Centrum „Werandki”. Strefa przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, u których występują czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca oraz zagrożonych rozwojem chorób sercowo-naczyniowych. Najczęściej są to osoby prowadzące siedzący tryb życia, pracujące w przewlekłym stresie, z nadwagą i otyłością, chorobą nadciśnieniową, nałogowi palacze oraz osoby z zaburzeniami lipidowymi - wysokim poziomem cholesterolu, chorzy na cukrzycę, leczeni dietą lub lekami doustnymi, a także pacjenci po interwencjach na tętnicach wieńcowych. Planowana diagnostyka i rehabilitacja obejmowała będzie m.in. próby wysiłkowe, a także indywidualnie dobrane przez fizjoterapeutów treningi przy użyciu dostosowanych do możliwości pacjenta urządzeń.

  Strefa Ortopedii

  Strefa dedykowana jest osobom w każdym wieku, które mają problemy z narządem ruchu. Poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń na innowacyjnych urządzeniach, możliwa jest rehabilitacja w przypadkach urazów kręgosłupa (m.in. zmian zwyrodnieniowych, bóli, dyskopatii szyjnej i lędźwiowej, rehabilitacja pooperacyjnej), barku (m.in. zespołu zamrożonego barku-PHS, chorób zwyrodnieniowych,), łokcia (m.in. urazów stawu łokciowego „łokcia tenisisty” i „golfisty”, ucisków na nerw łokciowy w tzw. „kanale łokciowym”), ręki (m.in. bólu nadgarstka i ręki - zespół cieśni nadgarstka, przykurczu Dupuytrena), biodra (m.in. zmian zwyrodnieniowych, zmian po kontuzjach - entezopatie, przerwania, rehabilitacji pooperacyjnej), kolana (m.in. chorób i urazów na tle zmian zwyrodnieniowych, po urazach i kontuzjach - naderwania, naciągnięcia mięśni), stawu skokowego (m.in. chorób i urazów stawu skokowego, rehabilitacji pooperacyjnej).

  Strefa Treningu

  Dla tych, którzy chcą usprawnić swoją aktywność fizyczną, zarówno w stopniu amatorskim, jak i zawodniczym - przeznaczona jest Strefa Treningu. To idealne miejsce dla każdego, począwszy od wyczynowych sportowców, przez początkujących, amatorów, aż po osoby starsze, czy też osoby z nadwagą. Korzystający ze Strefy Treningu mogą nie tylko zadbać o lepszy wynik sportowy, ale również o profilaktykę urazów, zmniejszyć masę ciała lub po prostu, poprawić jakość i komfort wykonywania codziennych czynności. Niezależnie od oczekiwań, podstawą będzie indywidualnie dobrany trening, ułożony na podstawie przeprowadzanej wstępnie oceny funkcjonalnej.

  Strefa Diagnostyki

  Tu pacjent dokona niezbędnych badań diagnostycznych takich, jak np. badanie wydolności, dzięki któremu można uzyskać bezpośredni pomiar maksymalnego minutowego poboru tlenu, maksymalnego minutowego tętna, maksymalnej minutowej wentylacji płuc. Będzie można także, przeprowadzić próbę wysiłkową, która polega na ocenie wydolności fizycznej organizmu. Podczas wykonywania próby wysiłkowej przeprowadza się badanie EKG oraz kontrolę ciśnienia krwi u pacjenta poddawanego wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu. Dzięki temu, możliwa jest ocena wydolności układu krążenia. Badanie siły mięśniowej pomoże z kolei ocenić trening nerwowo-mięśniowy, z możliwością pełnej archiwizacji i eksportu danych do analizy statystycznej

   
  Kardiologia w parze z narządem ruchu

  - To co wyróżnia Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki na tle podobnych ośrodków czy szpitali rehabilitacyjnych w Lubelskim, to innowacyjny sposób usprawniania pracy układu krążenia. Łączy on dwa rodzaje terapii, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii i sprzętu, co sprawia, że jest bardziej skuteczny i bezpieczniejszy, od tradycyjnych form rehabilitacji kręgosłupa lub serca – tłumaczy Marcin Trębowicz, kierownik Działu Fizjoterapii, Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”. – Dzięki możliwościom, które mamy w Werandkach, możemy kompleksowo obsługiwać pacjentów kardiologicznych, zapewniając obiektywizację wyników usprawniania oraz monitorowaną na każdym etapie rehabilitację. To jedyne w tej części Polski Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji, które posiada taką technologię i sprzęt. Takim wyposażeniem nie może pochwalić się żaden inny szpital rehabilitacyjny w Lubelskim – dodaje.

  Partnerem projektu „Werandki” jest firma PHU Technomex Sp. z o.o., która od 1987 r. zajmuje się kompleksowym wyposażaniem szpitali rehabilitacyjnych, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych. Jest również wiodącym producentem sprzętu do hydroterapii i kinezyterapii oraz wyłącznym przedstawicielem uznanych zagranicznych producentów sprzętu rehabilitacyjnego, diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych do korygowania m.in. wad postawy. Doświadczenie Technomeksu w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie rehabilitacji w relacji z doświadczeniem i profesjonalizmem Uzdrowiska Nałęczów w zakresie skutecznego leczenia uzdrowiskowego zaowocowało powstaniem Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”. A to dopiero początek rozwijania tej gałęzi szpitala rehabilitacyjnego w Uzdrowisku Nałęczów. Prowadzone są bowiem dalsze prace, które pozwolą na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie posiadanych w obiekcie „Werandki” możliwości rehabilitacji, korekty wad postawy i prowadzonych treningów.

  Skontaktuj się z nami


  Werandki
  Al. Małachowskiego 7
  tel: +48 81 50 14 356 wew. 0782
  email: werandki@zlun.pl
  Godz. otwarcia: pn.-pt. 8:00-15:30