Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii WERANDKI

  W 2018 roku Uzdrowisko Nałęczów uruchomiło kompleksową rehabilitację osób z urazami narządu ruchu, realizowaną zgodnie z zasadami EBM (ang. evidence-based medicine – medycyna oparta na faktach). Stosowane w Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w pełni spersonalizowane indywidualne podeście do rehabilitacji narządu ruchu, to niezwykła szansa dla pacjentów na powrót do zdrowia i sprawności.

  Ponad dwudziestoletnia praktyka rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna obiektu „Werandki” w Uzdrowisku Nałęczów nie raz dowiodła niezwykłej skuteczności. Uzdrowisko poszło o krok dalej, sprawiając, że obiekt – po gruntowym remoncie – stał się najnowocześniejszym centrum rehabilitacyjnym po wschodniej stronie Polski.

  - Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” to nowość na Lubelszczyźnie. Przeszło 200 lat w Nałęczowie leczono głównie osoby po incydentach kardiologicznych, a działalność Uzdrowiska Nałęczów, skupiała się na pacjentach finansowanych przez NFZ lub ZUS – mówił na otwarciu wyremontowanych w 2018 roku „Werandek” Piotr Marczyk, Prezes Zarządu Uzdrowiska Nałęczów. - Dzisiaj natomiast, wychodzimy naprzeciw potrzebom pacjentów z całej Polski. Coraz większa świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej, a także rosnące potrzeby w leczeniu chorób cywilizacyjnych sprawiły, że uznaliśmy za konieczność rozszerzenie dotychczasowej działalności kardiologicznej Uzdrowiska. Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii powstało na bazie posiadanej infrastruktury – dawnego Zakładu Przyrodoleczniczego „Werandki”, które jestem przekonany, w niedalekiej przyszłości stanie się wyróżnikiem Uzdrowiska Nałęczów – dodał.


  Głównym celem działalności Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” jest organizacja turnusów rehabilitacyjnych, a uzupełnieniem rehabilitacja doraźna.

  Kompleksowo obsługujemy obszary rehabilitacji medycznej związanej z dysfunkcjami narządu ruchu. Doświadczony zespół fizjoterapeutów jest gwarantem skutecznej rehabilitacji w zakresie problemów ortopedyczno-urazowych oraz przeciążeniowych. Specjalizujemy się w rehabilitacji:

  • w obrębie kręgosłupa - zespoły bólowe odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego (stany pourazowe), zespoły przeciążeniowe kręgosłupa (rwa kulszowa, rwa ramienna, zespół posturalny), kręgozmyk, dyskopatia szyjna i dyskopatia lędźwiowa, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, bóle w obrębie klatki piersiowej;
  • w obrębie stawu barkowego - rehabilitacja uszkodzeń stożka rotatorów, zespołu zamrożonego barku, rehabilitacja urazów stawu ramiennego, choroby zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego, rehabilitacja niestabilności stawu ramiennego, rehabilitacja pooperacyjna;
  • w obrębie stawu łokciowego - rehabilitacja urazów stawu łokciowego („łokieć tenisisty” i „łokieć golfisty”), rehabilitacja ucisków na nerw łokciowy w tzw. „kanale łokciowym”;
  • w obrębie ręki - bóle nadgarstka i ręki (zespołu cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena), rehabilitacja w procesie leczenia zmian zwyrodnieniowych, w przebiegu RZS;
  • w obrębie stawu biodrowego - rehabilitacja chorób i urazów na tle zmian zwyrodnieniowych, rehabilitacja na tle zmian po kontuzjach (entezopatie, przerwania), rehabilitacja pooperacyjna (endoprotezoplastyka stawu biodrowego), bóle i dysfunkcje obręczy miednicznej;
  • w obrębie stawu kolanowego - rehabilitacja chorób i urazów kolana na tle zmian zwyrodnieniowych, rehabilitacja po urazach i kontuzjach (naderwanie, naciągniecie mięśni), rehabilitacja pooperacyjna: artroskopia.
  O Werandkach

  „Werandki” to obiekt wybudowany na skraju Parku Zdrojowego. Wcześniej działał tu Zakład Przyrodoleczniczy Uzdrowiska Nałęczów. Parterowy budynek poddano remontowi i gruntownej przebudowie w środku, dostosowując powierzchnię do nowych funkcji. Jasne, przestronne wnętrza utrzymane w szarej tonacji, nie przypominają typowego szpitala czy przychodni. Wszystkie ciągi komunikacyjne i pomieszczenia dostosowano do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

  Werandki
  Werandki

  Skontaktuj się z nami


  Werandki
  Al. Małachowskiego 7
  tel: +48 81 50 14 356 wew. 0782
  email: werandki@zlun.pl
  Godz. otwarcia: pn.-pt. 8:00-15:30  Polecamy!  Diagnostyka dla seniora
  pakiet ambulatoryjny

  To pakiet medyczny, w którym proponujemy komplet badań funkcjonalnych, wykonywanych w „Werandkach”, pod okiem doświadczonego zespołu fizjoterapeutów.


  Cena: 350 zł / para