Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!


  Wypożyczalnia rowerów Uzdrowiska Nałęczów

  Zachęcamy do wypożyczania rowerów i zwiedzania Nałęczowa na 2 kółkach! Nasza wypożyczalnia rowerów działa w sezonie i dostępna jest zarówno dla Gości i Kuracjuszy Uzdrowiska Nałęczów, jak i mieszkańców naszego pięknej okolicy.

  Cennik wypożyczenia roweru


  Czas wypożyczenia Cena
  pierwsza godzina 14 zł
  druga godzina 12 zł
  trzecia godzina i następne 10 zł
  na cały dzień 60 zł

  Płatności przyjmowane są w recepcjach obiektów.

  Zalety jazdy na rowerze


  Nie ma znaczenia, czy wsiadamy na rower w celach rekreacyjnych, czy wykorzystujemy go jako środek transportu – korzyści zdrowotne są oczywiste. Jest tylko jeden warunek – nie jeździmy w smogu.

  Godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kilokalorii. Nawet półgodzinne, ale regularne pedałowanie normalizuje poziom cukru we krwi. Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Poprawia się ogólna wydolność organizmu. Wzrasta wytrzymałość i siła mięśni (szczególnie łydek i ud). Lepiej koordynujemy ruchy.

  Dzięki rowerowym wycieczkom wzrasta odporność na stres, a obcowanie z naturą pozwala na wyciszenie i prawdziwy, głęboki relaks. Rower daje też poczucie niezależności i braku ograniczeń w poruszaniu. I co ważne – jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego. Jedynym przeciwwskazaniem są poważne schorzenia układu krążenia oraz zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa.

  U osób, które regularnie jeżdżą na rowerze, obserwuje się mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca. Rowerzyści mają lepsze samopoczucie i są bardziej sprawni fizycznie.