Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Cennik zabiegów leczniczych

  Ceny w obiektach sanatoryjnych ważne od 1.01.2023 r. (nie obowiązują w Termach Pałacowych) .

  HYDROTERAPIA


  Masaż wirowy kończyn dolnych29 zł
  Masaż wirowy kończyn dolnych - intensywny masaż wirujących strumieni wody pobudza krążenie obwodowe, likwiduje obrzęki, łagodzi bóle mięśniowe. Polecany w miażdżycy tętnic obwodowych, kurczach naczyń rąk i stóp, cukrzycy, obrzękach różnego pochodzenia. Działanie: - likwidacja obrzęków - łagodzenie bólu
  29ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Okład FANGOod 25 zł
  Rozgrzewający okład. Przynosi ulgę w bólach kręgosłupa, dolegliwościach stawów i bólach mięśniowych.
  już od25ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Hydromasaż34 zł
  Masaż wodny - powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.
  34ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Kąpiel perełkowaod 34 zł
  Delikatny masaż rozpuszczonych w wodzie strumieni pęcherzyków powietrza tonizuje regulację wegetatywną układu krążenia. U osób nadreaktywnych wywiera działanie relaksujące, energizuje rekonwalescentów. Wspomaga leczenie chorób układu ruchu.
  już od34ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Kąpiel kwasowęglowa sucha29 zł
  Kąpiel bez wody z zastosowaniem gazu, którą bez szkody mogą stosować osoby starsze oraz bardziej schorowane. Wskazania: łagodna postać nadciśnienia, zwężające zapalenie tętnic, niektóre choroby serca i choroby reumatyczne.
  29ZŁOTYCH
  do 15 min.


  FIZYKOTERAPIA


  Fonoforeza 20 zł
  Zabieg polega na wprowadzeniu przez skórę leku za pomocą ultradźwięku. Dzięki falom o określonej częstotliwości leki transportowane są do głębiej położonych warstw, co wzmaga efekt terapeutyczny zabiegu. Zabiegi fonoforezy są pomocne przy: stanach po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), zespołach bólowych w chorobach reumatologicznych, zespołach bólowych pochodzenia neurologicznego (np. bóle korzeniowe, dyskopatie).
  20ZŁOTYCH
  do 5-8 min.
  Bioptron 17 zł
  System Terapii Światłem BIOPTRON. Zabieg polegający na naświetlaniu partii ciała pacjenta. Stosowany przy chorobach skóry, w regeneracji tkanek po urazach, do pobudzenia układu immunologicznego, chorobach układu ruchu.
  17ZŁOTYCH
  do 8 min.
  Diadynamik 17 zł
  Zabieg z zakresu elektroterapii o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje różne warianty zestawienia prądu zmiennego i stałego. Wywiera działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, naczynioruchowe.
  17ZŁOTYCH
  do 10 min.
  Galwanizacja 17 zł
  Zabieg polega na przepływie prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w: zespołach bólowych, zaburzeniach krążenia obwodowego, stanach zapalnych, stymulacji mięśni szkieletowych, chorobie zwyrodnieniowej.
  17ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Interferencje 17 zł
  Prądy interferencyjne przenikają głęboko w tkanki nie powodując spadku napięcia przy przechodzeniu przez skórę. Są to prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (skrzyżowania 2 niezależnych obwodów prądów zmiennych). Zabieg powoduje złagodzenie bólu, poprawia ukrwienia, usprawnia przewodnictwo nerwowe nerwów ruchowych, podwyższenia prógu czucia nerwów czuciowych.
  17ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Jonoforeza 17 zł
  Zabieg polega na wprowadzaniu przez skórę leku za pomocą prądu stałego. Dochodzi do sumowania działania leku i prądu elektrycznego. W zależności od rodzaju leku, zabieg wskazany jest w zaburzeniach krążenia obwodowego, leczenia blizn, chorobach układu ruchu.
  17ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Krioterapia miejscowa 20 zł
  Polega na miejscowym stosowaniu zimna na tkanki. Zabieg zmniejsza ból i poprawia ukrwienie.
  20ZŁOTYCH
  do 5 min.
  Laseroterapia 19 zł
  Zabieg polega na wykorzystaniu promieniowania światła o odpowiedniej długości fali w celu poprawy odżywienia tkanek. Zmniejsza ból i powoduje bioregenerację tkanek.
  19ZŁOTYCH
  do 8 min.
  Magnetoterapia 19 zł
  Skuteczna metoda leczenia impulsowym polem magnetycznym, który przenika przez wszystkie materiały. Zabieg ma zastosowanie w przyśpieszeniu procesu kostnienia po złamaniach (przez opatrunek gipsowy, itp.) oraz regeneracji i odżywienia tkanek.
  19ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Solux 17 zł
  Zabieg fotoleczniczy, w którym wykorzystywane jest promieniowanie wysyłane przez jeden z filtrów - czerwony lub niebieski. Zastosowanie filtra czerwonego: - stany zapalne tkanek miękkich - przyspieszenie resorpcji wysięków - uszkodzenia skóry i źle gojące się rany - mięśniobóle - zmniejszenie napięcia mięśni (zwłaszcza przed masażem lub ćwiczeniami kinezyterapeutycznymi) Zastosowanie filtra niebieskiego: - przeciwbólowo - obkurczenie naczyń krwionośnych - nerwobóle - stany pourazowe
  17ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Tlenoterapia 20 zł
  Dzięki zabiegowi poprawia się napowietrzenie organizmu i przez to podwyższenie zdolności przyswajania jak największej ilości tlenu z powietrza. Zabieg uzupełnia deficyt tlenu i poprawia przepływ tlenowy.
  20ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Ultradźwięki 18 zł
  Emisja fali akustycznej o wysokiej, niesłyszalnej dla ucha ludzkiego częstotliwości. Zabieg o bardzo szerokim działaniu terapeutycznym: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, ułatwiający gojenie ran, wytwarzaniu w tkankach ciepła i stanu przekrwienia czynnego.
  18ZŁOTYCH
  do 5-8 min.
  Prądy Kotza, Traeberta 17 zł
  Jest to prąd ultrabodźcowy o silnym działaniu przeciwbólowym.Wywołuje silne drżenie mięśniowe efektem którego jest rozluźnienie mięśni. Zabieg ten jest też nazywany masażem prądem bodźcowym. Zabieg działa przeciwbólowo, rozluźniająco na mięśnie.
  17ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Stymulacja 19 zł
  Stymulacja
  19ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Masaż suchy częściowy 37 zł
  Masaż suchy częściowy
  37ZŁOTE
  do 15 min.

  KINEZYTERAPIA


  Trening interwałowy na cykloergometrze rowerowym 18 zł
  Trening interwałowy polega na kontrolowanym przeplataniu ćwiczeń o wysokim poziomie intensywności z treningiem o niskiej intensywności z fazą tzw. niepełnego wypoczynku organizmu, po której ponownie zwiększamy obciążenie. Zalecany dla osób z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem tętniczym oraz w prewencji wtórnej wszelkich chorób sercowo naczyniowych. Poprawia wydolność całego organizmu, wpływa na zwiększenie sprawności fizycznej i zmniejszenie masy ciała
  18ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Czynne ćwiczenia oddechowe 19 zł
  Czynne ćwiczenia oddechowe
  19ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Ćwiczenia ogólnousprawniające kręgosłupa (grupowe) 19 zł
  Gimnastyka lecznicza stosowana w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, wadach postawy, skoliozach, pourazowych bólach kręgosłupa.Ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach, wzmocnienie siły i napięcia mięśni, usuwanie bólu, odciążenie uciśniętych zakończeń nerwowych. Ćwiczenia przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach bólowych.
  19ZŁOTYCH
  do 25 min.
  Ćwiczenia na atlasie 19 zł
  Ćwiczenia na przyrządzie typu atlas zwiększające siłę i wytrzymałość mięśni.
  19ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Ćwiczenia na przyrządach 28 zł
  Ćwiczenia na przyrządach do ćwiczeń siłowych zwiększające siłę i wytrzymałość mięśni.
  28ZŁOTYCH
  do 25 min.
  Ćwiczenia czynne wolne (UGUL) 21 zł
  Zestaw ćwiczeń z obciążeniem lub bez wykonywanych z terapeutą. Stosowane przy zanikach mięśni, słabym zroście kostnym, do zmniejszenia tarcia przy zmianach chorobowych powierzchni stawowych.
  21ZŁOTYCH
  do 25 min.
  Ćwiczenia po udarze 67 zł
  Stosowane w niedowładach po udarze. Są to ćwiczenia bierne wykonywane przez kinezyterapeutę bez czynnego udziału chorego. Mają one na celu utrzymanie pełnego zakresu ruchomości w stawach, zapobieganie tworzeniom się deformacji, zachowanie czucia i pamięci ruchowej, zmniejszenie zastoju żylnego.
  67ZŁOTYCH
  do 30 min.
  Gimnastyka grupowa lekka, średnia 18 zł
  Ćwiczenia ogólnokondycyjne poprawiające sprawność i wytrzymałość ćwiczącego. Poprawiają funkcje organizmu zaburzone w wyniku choroby lub urazu. Mają na celu zwiększenie zakresu ruchów i siły mięśniowej.
  18ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Ćwiczenia ogólnousprawniające indywidualne 45 zł
  Ćwiczenia ogólnousprawniające indywidualne.
  45ZŁOTYCH
  do 20 min.
  Gimnastyka pooperacyjna 18 zł
  Lekkie ćwiczenia fizyczne dostosowane do stanu pacjenta.Umiarkowany wysiłek fizyczny podczas ćwiczeń ma korzystny wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i stan ogólny pacjenta.
  18ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Ćwiczenia z wykorzystaniem urządzania typu ROTOR 15 zł
  Ćwiczenia z wykorzystaniem urządzania typu ROTOR – specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych.Zalecane są osobom z niedowładem kończyn spowodowanym np. udarem.
  15ZŁOTYCH
  do 15 min.
  Sesja rehabilitacji - podstawowa 73 zł
  Sesja rehabilitacji - podstawowa
  73ZŁOTYCH
  do 30 min.


  PAKIETY ZABIEGOWE


  Pakiet 1: Zabiegi fizykalne 490 zł
  30 dowolnie wybranych zabiegów fizykalnych suchych.
  490ZŁOTYCH
  Pakiet
  Pakiet 2: Rehabilitacja ruchowa 600 zł
  10 ćwiczeń na przyrządach, 10 ćwiczeń indywidualnych.
  600ZŁOTYCH
  Pakiet
  Pakiet 3: Mix 380 zł
  10 zabiegów fizykalnych, 10 zabiegów balneologicznych.
  380ZŁOTYCH
  Pakiet
  Pakiet 4: Masaż + fizjoterapia 600 zł
  10 masaży, 20 zabiegów fizjoterapeutycznych.
  600ZŁOTYCH
  Pakiet
  Pakiet 5: Masaż 310 zł
  10 masaży.
  310ZŁOTYCH
  Pakiet


  Szanowni Państwo,
  serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług ambulatoryjnych.
  Pamiętając jednak o zagrożeniach, prosimy o stosowanie się do poniższych zaleceń:

  1. Twoja planowana wizyta zostanie potwierdzona telefonicznie.
  2. Na zabiegi staw się tylko w wyznaczonym terminie o wyznaczonej godzinie.
  3. Nie przychodź wcześniej, jeżeli zmienia się coś w twoim planie przełóż wizytę telefonicznie dzień wcześniej.
  4. Na zabiegi zabierz ze sobą rękawice jednorazowe, maskę osłaniającą twarz oraz prześcieradło jednorazowe. Osoby nieposiadające takiego zabezpieczenia nie będą przyjmowane na zabiegi. Istnieje możliwość zakupu masek, rękawic, prześcieradeł na miejscu.
  5. Nie popędzaj personelu - po każdym zabiegu wszystkie powierzchnie oraz sprzęt są dezynfekowane dla bezpieczeństwa.
  6. W poczekalni zachowuj bezpieczny dystans minimum 1,5 metra pomiędzy innymi oczekującymi.
  7. Stosuj się do zaleceń personelu.
  8. Jeżeli źle się czujesz, masz gorączkę, kaszel, czujesz zmęczenie odwołaj wizytę, dzięki temu nie stracisz terminu. Zabiegi zostaną przesunięte na inny dostępny termin.


  Skontaktuj się z nami

  marker Al. Kasztanowa 2
  24-150 Nałęczów

  tel +48 81 50 14 356
  mail info@zlun.pl



  Polecamy!



  Diagnostyka dla seniora
  pakiet ambulatoryjny

  To pakiet medyczny, w którym proponujemy komplet badań funkcjonalnych, wykonywanych w „Werandkach”, pod okiem doświadczonego zespołu fizjoterapeutów.


  Cena: 350 zł / para