Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

Cennik zabiegów leczniczych

Pakiety
Cennik zabiegów leczniczych

Ceny w obiektach sanatoryjnych, nie obowiązują w Termach Pałacowych.


Hydroterapia

Masaż wirowy kończyn dolnych16 zł
Masaż wirowy kończyn dolnych - intensywny masaż wirujących strumieni wody pobudza krążenie obwodowe, likwiduje obrzęki, łagodzi bóle mięśniowe. Polecany w miażdżycy tętnic obwodowych, kurczach naczyń rąk i stóp, cukrzycy, obrzękach różnego pochodzenia. Działanie: - likwidacja obrzęków - łagodzenie bólu
16ZŁOTYCH
15 min.
Okład FANGOod 15 zł
Rozgrzewający okład. Przynosi ulgę w bólach kręgosłupa, dolegliwościach stawów i bólach mięśniowych.
już od15ZŁOTYCH
20 min.
Hydromasaż16 zł
Masaż wodny - powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.
16ZŁOTYCH
15 min.
Kąpiel perełkowaod 16 zł
Delikatny masaż rozpuszczonych w wodzie strumieni pęcherzyków powietrza tonizuje regulację wegetatywną układu krążenia. U osób nadreaktywnych wywiera działanie relaksujące, energizuje rekonwalescentów. Wspomaga leczenie chorób układu ruchu.
już od16ZŁOTYCH
15 min.
Kąpiel kwasowęglowa sucha16 zł
Kąpiel bez wody z zastosowaniem gazu, którą bez szkody mogą stosować osoby starsze oraz bardziej schorowane. Wskazania: łagodna postać nadciśnienia, zwężające zapalenie tętnic, niektóre choroby serca i choroby reumatyczne.
16ZŁOTYCH
15 min.

Fizykoterapia

Fonoforeza 12 zł
Zabieg polega na wprowadzeniu przez skórę leku za pomocą ultradźwięku. Dzięki falom o określonej częstotliwości leki transportowane są do głębiej położonych warstw, co wzmaga efekt terapeutyczny zabiegu. Zabiegi fonoforezy są pomocne przy: stanach po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), zespołach bólowych w chorobach reumatologicznych, zespołach bólowych pochodzenia neurologicznego (np. bóle korzeniowe, dyskopatie).
12ZŁOTYCH
5-8 min.
Bioptron 10 zł
System Terapii Światłem BIOPTRON. Zabieg polegający na naświetlaniu partii ciała pacjenta. Stosowany przy chorobach skóry, w regeneracji tkanek po urazach, do pobudzenia układu immunologicznego, chorobach układu ruchu.
10ZŁOTYCH
8 min.
Diadynamik 10 zł
Zabieg z zakresu elektroterapii o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje różne warianty zestawienia prądu zmiennego i stałego. Wywiera działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, naczynioruchowe.
10ZŁOTYCH
10 min.
Galwanizacja 10 zł
Zabieg poleg na przepływie prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w: zespołach bólowych, zaburzeniach krążenia obwodowego, stanach zapalnych, stymulacji mięśni szkieletowych, chorobie zwyrodnieniowej.
10ZŁOTYCH
20 min.
Interferencje 10 zł
Prądy interferencyjne przenikają głęboko w tkanki nie powodując spadku napięcia przy przechodzeniu przez skórę. Są to prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (skrzyżowania 2 niezależnych obwodów prądów zmiennych). Zabieg powoduje złagodzenie bólu, poprawia ukrwienia, usprawnia przewodnictwo nerwowe nerwów ruchowych, podwyższenia prógu czucia nerwów czuciowych.
10ZŁOTYCH
15 min.
Jonoforeza 10 zł
Zabieg polega na wprowadzaniu przez skórę leku za pomocą prądu stałego. Dochodzi do sumowania działania leku i prądu elektrycznego. W zależności od rodzaju leku, zabieg wskazany jest w zaburzeniach krążenia obwodowego, leczenia blizn, chorobach układu ruchu.
10ZŁOTYCH
20 min.
Krioterapia miejscowa 13 zł
Polega na miejscowym stosowaniu zimna na tkanki. Zabieg zmniejsza ból i poprawia ukrwienie.
13ZŁOTYCH
5 min.
Laseroterapia 12 zł
Zabieg polega na wykorzystaniu promieniowania światła o odpowiedniej długości fali w celu poprawy odżywienia tkanek. Zmniejsza ból i powoduje bioregenerację tkanek.
12ZŁOTYCH
8 min.
Magnetoterapia 12 zł
Skuteczna metoda leczenia impulsowym polem magnetycznym, który przenika przez wszystkie materiały. Zabieg ma zastosowanie w przyśpieszeniu procesu kostnienia po złamaniach (przez opatrunek gipsowy, itp.) oraz regeneracji i odżywienia tkanek.
12ZŁOTYCH
15 min.
Solux 10 zł
Zabieg fotoleczniczy w którym wykorzystywane jest ptomieniowanie wysyłane przez jeden z filtrów - czerwony lub niebieski. Zastosowanie filtra czerwonego: - stany apalne tkanek miękkich - przyspieszenie resorpcji wysięków - uszkodzenia skóry i źle gojące się rany - mięśniobóle - zmniejszenie napięcia mięśni (zwłaszcza przed masażem lub ćwiczeniami kinezyterapeutycznymi) Zastosowanie filtra niebieskiego: - przeciwbólowo - obkurczenie naczyń krwionośnych - nerwobóle - stany pourazowe
10ZŁOTYCH
15 min.
Tlenoterapia 10 zł
Dzięki zabiegowi poprawia się napowietrzenie organizmu i przez to podwyższenie zdolności przyswajania jak największej ilości tlenu z powietrza. Zabieg uzupełnia deficyt tlenu i poprawia przepływ tlenowy.
10ZŁOTYCH
15 min.
Ultradźwięki 12 zł
Emisja fali akustycznej o wysokiej, niesłyszalnej dla ucha ludzkiego częstotliwości. Zabieg o bardzo szerokim działaniu terapeutycznym: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, ułatwiający gojenie ran, wytwarzaniu w tkankach ciepła i stanu przekrwienia czynnego.
12ZŁOTYCH
5-8 min.
Prądy Kotza, Traeberta 10 zł
Jest to prąd ultrabodźcowy o silnym działaniu przeciwbólowym.Wywołuje silne drżenie mięśniowe efektem którego jest rozluźnienie mięśni. Zabieg ten jest też nazywany masażem prądem bodźcowym. Zabieg działa przeciwbólowo, rozluźniająco na mięśnie.
10ZŁOTYCH
15 min.
Masaż klasyczny częściowy 22 zł
Masaż suchy częściowy
22ZŁOTE
15 min.
Stymulacja 12 zł
Stymulacja
12ZŁOTYCH
15 min.

Kinezyterapia

Trening interwałowy na cykloergometrze rowerowym 10 zł
Trening interwałowy polega na kontrolowanym przeplataniu ćwiczeń o wysokim poziomie intensywności z treningiem o niskiej intensywności z fazą tzw. niepełnego wypoczynku organizmu, po której ponownie zwiększamy obciążenie.Zalecany dla osób z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem tętniczym oraz w prewencji wtórnej wszelkich chorób sercowo naczyniowych. Poprawia wydolność całego organizmu, wpływa na zwiększeniesprawności fizycznej i zmniejszenie masy ciała
10ZŁOTYCH
15 min.
Czynne ćwiczenia oddechowe 10 zł
Czynne ćwiczenia oddechowe
10ZŁOTYCH
20 min.
Ćwiczenia ogólnousprawniające kręgosłupa (grupowe) 10 zł
Gimnastyka lecznicza stosowana w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, wadach postawy, skoliozach, pourazowych bólach kręgosłupa.Ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach, wzmocnienie siły i napięcia mięśni, usuwanie bólu, odciążenie uciśniętych zakończeń nerwowych. Ćwiczenia przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach bólowych.
10ZŁOTYCH
25 min.
Ćwiczenia (Atlas) 10 zł
Ćwiczenia na przyrządzie typu atlas zwiększające siłę i wytrzymałość mięśni.
10ZŁOTYCH
20 min.
Ćwiczenia na przyrządach 20 zł
Ćwiczenia na przyrządach do ćwiczeń siłowych zwiększające siłę i wytrzymałość mięśni.
20ZŁOTYCH
25 min.
Ćwiczenia czynne wolne (UGUL) 10 zł
Zestaw ćwiczeń z obciążeniem lub bez wykonywanych z terapeutą. Stosowane przy zanikach mięśni, słabmy zroście kostnym, do zmniejszenia tarcia przy zmianach chorobowych powierzchni stawowych.
10ZŁOTYCH
25 min.
Ćwiczenia po udarze 30 zł
Stosowane w niedowładach po udarze.Są to ćwiczenia bierne wykonywane przez kinezyterapeutę bez czynnego udziału chorego. Mają one na celu utrzymanie pełnego zakresu ruchomości w stawach, zapobieganie tworzeniom się deformacji, zachowanie czucia i pamięci ruchowej, zmniejszenie zastoju żylnego.
30ZŁOTYCH
30 min.
Gimnastyka grupowa lekka, średnia 10 zł
Ćwiczenia ogólnokondycyjne poprawiające sprawność i wytrzymałość ćwiczącego.Poprawiają funkcje organizmu zaburzone w wyniku choroby lub urazu. Mają na celu zwiększenie zakresu ruchów i siły mięśniowej.
10ZŁOTYCH
15 min.
Ćwiczenia ogólnousprawniające indywidualne 20 zł
Ćwiczenia ogólnousprawniające indywidualne.
20ZŁOTYCH
20 min.
Gimnastyka pooperacyjna 10 zł
Lekkie ćwiczenia fizyczne dostosowane do stanu pacjenta.Umiarkowany wysiłek fizyczny podczas ćwiczeń ma korzystny wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i stan ogólny pacjenta.
10ZŁOTYCH
15 min.
Ćwiczenia z wykorzystaniem urządzania typu ROTOR 10 zł
Ćwiczenia z wykorzystaniem urządzania typu ROTOR – specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych.Zalecane są osobom z niedowładem kończyn spowodowanym np. udarem.
10ZŁOTYCH
15 min.

PAKIETY ZABIEGOWE

Pakiet 1: Zabiegi fizykalne 250 zł
30 dowolnie wybranych zabiegów fizykalnych suchych.
250ZŁOTYCH
Pakiet
Pakiet 2: Rehabilitacja ruchowa 200 zł
10 ćwiczeń na przyrządach, 10 ćwiczeń indywidualnych.
200ZŁOTYCH
Pakiet
Pakiet 3: Mix 250 zł
10 zabiegów fizykalnych, 10 zabiegów balneologicznych.
250ZŁOTYCH
Pakiet
Pakiet 4: Masaż + fizjoterapia 380 zł
10 masaży, 20 zabiegów fizjoterapeutycznych.
380ZŁOTYCH
Pakiet
Pakiet 5: Masaż 180 zł
10 masaży.
180ZŁOTYCH
Pakiet