Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Endoproteza przedoperacyjna

  Pakiet: Rehabilitacja przed zabiegiem operacyjnym stawu biodrowego/kolanowego


  Program rehabilitacji pacjentów w okresie przygotowawczym do leczenia operacyjnego (endoprotezoplastyki) zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych lub kolanowych. Program ustalany jest indywidualnie, po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań oceniających stan pacjenta.  W cenie pakietu:

  • 7 dni/6 nocy (od niedzieli do soboty)

  • pełne wyżywienie

  • wstępne badanie lekarza specjalisty

  • konsultacja kardiologiczna

  • wstępne badanie fizjoterapeutyczne

  • indywidualna rehabilitacja z fizjoterapeutą* - do 2 godz. dziennie (do 10 godz. na pobyt) w Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii "Werandki" (ok. 200 m od obiektu)

  • końcowe badanie fizjoterapeutyczne

  • 1 x sesja z dietetykiem

  • 2 x badanie dystrybucji obciążeń kończyn dolnych

  • całodobowa opieka pielęgniarska

  • dostęp do całodobowej opieki lekarskiej

  • nieograniczony wstęp na basen Aquatonic w Kompleksie Wodnym Atrium**

  * W zależności od stanu pacjenta, fizjoterapeuta może dokonać zmiany w indywidualnym programie rehabilitacji.

  **seans w basenie białej glinki dodatkowo płatny

  CENNIK 2023 ważny od 1.01.2023 (cena za pobyt)
  Obiekt Pokój Cena za osobę
  PAWILON ANGIELSKI Pokój 2-osobowy 2460 zł
  Pokój 1-osobowy 2780 zł
  Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

  • opłata klimatyczna - 5 zł / osoba / doba,

  • parking przy Pawilonie Angielskim - 16 zł/doba (liczba miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja),  PAKIET AMBULATORYJNY:

  Pakiet Rehabilitacja pacjentów przygotowujących się do zabiegu operacyjnego stawu biodrowego/kolanowego dostępny jest również w trybie ambulatoryjnym (bez zakwaterowania).

  CENNIK (cena za osobę)
  5 dni zabiegowych 1499 zł

  Informacje szczegółowe:

  Badanie lekarskie, wstępne. Pełna opieka lekarska

  Badanie z lekarzem specjalistą Ortopedii i Traumatologii. Lekarz specjalista dostosuje na podstawie wywiadu oraz dokumentacji medycznej proces rehabilitacji. W trakcie pobytu pacjent będzie objęty opieką lekarską, także w przypadku nagłego zdarzenia.

  Konsultacja z lekarzem kardiologiem

  Badanie z lekarzem specjalistą kardiologii. W trakcie badania zostanie wykonane EKG spoczynkowe oraz przegląd dotychczasowego leczenia. Lekarz specjalista na podstawie wywiadu dokona oceny sprawności układu krążenia. Właściwa wydolność układu krążenia jest ważnym elementem przygotowującym do zabiegu operacyjnego.

  Badanie wstępne fizjoterapeutyczne

  Podczas badania wstępnego wykonujemy ocenę postawy, długości mięśni, balansu mięśniowego, stabilności stawów, stabilizacja statycznej i dynamicznej, siły mięśni stabilizujących. Taka diagnostyka pozwala wykryć zaburzenia oraz poziom ich istotności dla danego pacjenta. Ukierunkowuje postępowanie terapeutyczne oraz nadaje kierunek prowadzeniu treningu.

  Badanie końcowe fizjoterapeutyczne

  Podczas badania końcowego wykonujemy ocenę porównawczą postawy, długości mięśni, balansu mięśniowego, stabilności stawów, stabilizacja statycznej i dynamicznej, siły mięśni stabilizujących. Taka diagnostyka pozwala na określenie stopnia przygotowania pacjenta do zabiegu operacyjnego oraz w przypadku nie wystarczającego przygotowania zaprogramowanie dalszego cyklu rehabilitacji w warunkach domowych.

  Sesja z dietetykiem

  Właściwie dobrana i zbilansowana dieta ma za zadanie zredukować wagę pacjenta. Redukcja masy ciała jest ważnym elementem przygotowania do zabiegu operacyjnego. Podczas spotkania z dietetykiem na podstawie wywiadu ułożony indywidualnie dobraną dietę, która pozwoli zredukować wagę pacjenta.

  Badanie dystrybucji obciążeń kończyn dolnych

  Dystrybucja obciążeń kończyn dolnych jest istotym parametrem którego ocena pozwoli prawidłowo obciążać kończynę po zabiegu. Badanie przeprowadzone na platformie dynamograficznej pozwoli precyzyjnie określić aktualną proporcję obciążania kończyn. Dzięki badaniu możemy precyzyjnie i indywidualnie zaprogramować ćwiczenia indywidualne kształtujące poprawne obciążanie kończyn dolnych.

  Korzystanie z usług i oferty Spółki oznacza akceptację  przez Pacjenta/Gościa obowiązujących w Spółce Regulaminów.

  Dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych Gości wszelkie usługi są dostosowane do obwiązujących rozporządzeń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia i mogą nieznacznie różnić się od oferowanych.

  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow