Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Pierwsi pacjenci już na turnusie w Nałęczowie. O czym pamiętać przyjeżdżając do Uzdrowiska?

  Po trzech miesiącach przestoju, spowodowanego epidemią koronawirusa, pierwsi pacjenci skierowani przez NFZ dotarli do Uzdrowiska Nałęczów! Bardzo cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyli nasze sanatoria, które są w pełni przygotowane na przyjęcie kuracjuszy i na ich profesjonalną rehabilitację.

  Z wielką radością wracamy do stałych obowiązków, witając w naszym Uzdrowisku pierwszych pacjentów. Jak mogą się już przekonać kuracjusze, obiekty Uzdrowiska Nałęczów są doskonale przystosowane do obecnej sytuacji. Zasady bezpieczeństwa działają na każdym etapie – od postępowania przy przyjmowaniu pacjentów, ich zakwaterowaniu, prowadzeniu zabiegów i fizjoterapii, aż po zasady spożywania posiłków czy przemieszczania się w obiekcie i na terenie Uzdrowiska.

  Wdrożone przez nas procedury, zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, dają nam pewność, że pacjenci będą całkowicie bezpieczni w czasie pobytu w Nałęczowie. Zadba o nich doświadczona kadra, która dodatkowo została przeszkolona, jak postępować w tej dotychczas niecodziennej sytuacji.

  A będzie nam ona towarzyszyć pewnie przez kolejne miesiące, tym bardziej cieszy nas obecność pacjentów, którzy zdecydowali się kontynuować przerwany turnus sanatoryjny lub rozpocząć go właśnie jako pierwsi. Cieszą nas ich opinie, że wbrew początkowym obawom przyjazd do Uzdrowiska Nałęczów był dobrym pomysłem. Teraz korzystać mogą już w pełni bezpiecznie z profesjonalnych sal zabiegowych, wysokiej jakości sprzętu i przede wszystkim z szerokiego wachlarzu zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych, które oferujemy w Uzdrowisku Nałęczów.

  Bardzo się cieszymy, że w naszym przepięknym o tej porze roku Parku Zdrojowym już widać aktywnych kuracjuszy, którzy po tygodniach izolacji mogą wreszcie odetchnąć pełną piersią (prozdrowotnym powietrzem Nałęczowa!)

  Pacjenci już rozpoczęli rehabilitację.
  Pacjenci już rozpoczęli rehabilitację.
  Pacjentom zapewniamy bezpieczny pobyt, zgodny z najnowszymi wytycznymi GIS-u.
  W Uzdrowisku wprowadzono szereg zasad bezpieczeństwa.
  Kiedy przyjadę do Uzdrowiska? – Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

  To właśnie pacjenci, którzy musieli przerwać leczenie z powodu pandemii, a także ci, którzy mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca, jako pierwsi zostali skierowani do Uzdrowiska przez NFZ. Dla pacjentów, którzy jeszcze nie otrzymali wiadomości od NFZ i oczekują na rozpoczęcie leczenia, przedstawiamy krótki poradnik z odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania (źródło NFZ).

  Musiałam przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu epidemii. Czy mogę je dokończyć?

  Osoby, które przerwały leczenie uzdrowiskowe po 15 marca, które trwało poniżej 15 dni, będą mogły kontynuować je na podstawie dotychczasowego skierowania, na takich samych zasadach, jak poprzednio, z uwzględnieniem dni już spędzonych w sanatorium. Uzdrowisko skontaktuje się z Panią i uzgodni termin, od którego będzie mogła Pani wznowić leczenie. Termin ten nie może być późniejszy niż 30 września br. Warunkiem kontynuacji leczenia jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

  W kwietniu miałem wyjechać do uzdrowiska, jednak mój turnus się nie odbył. Czy mój termin przepada?

  Pana turnus nie przepada. Jeżeli zwrócił Pan skierowanie do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ, oddział skontaktuje się z Panem i wskaże nowy termin rozpoczęcia leczenia. NFZ poinformuje także o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie mógł Pan wykonać test na obecność koronawirusa. Warunkiem wyjazdu do uzdrowiska jest negatywny wynik testu. Wynik testu telefonicznie przekaże Panu uzdrowisko, które nie później niż na 48 godzin przed rozpoczęciem turnusu, potwierdzi Pana przyjazd.

  Co mam zrobić ze skierowaniem, którego nie odesłałem do NFZ?

  Jeżeli leczenie uzdrowiskowe miało się odbyć pomiędzy 14 marca a 14 czerwca, to takie skierowanie powinien Pan zwrócić do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ, tak aby Fundusz mógł wskazać Panu nowe miejsce i termin leczenia. Skierowanie powinno zostać zwrócone do 31 lipca br.

  Mam wyznaczony termin na leczenie uzdrowiskowe na drugą połowę czerwca, co mam zrobić, żeby wyjechać do sanatorium?

  Jeżeli ma Pan wyznaczony termin i miejsce leczenia, będzie Pan mógł rozpocząć leczenie uzdrowiskowe po wykluczeniu koronawirusa. Oddział wojewódzki NFZ pisemnie poinformuje Pana o tym, gdzie i kiedy będzie mógł Pan wykonać test.

  Gdzie mogę wykonać test na koronawirusa?

  O tym gdzie, kiedy i w których godzinach będzie można pobrać wymaz do badania na koronawirusa, poinformuje pisemnie oddział wojewódzki NFZ. Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego.

  Czy będę musiał zapłacić za test na koronawirusa?

  Dla pacjentów uzdrowiskowych test jest bezpłatny. Za pobranie wymazu i wykonanie testu, we wskazanych przez oddział wojewódzki NFZ punktach, zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Czy otrzymam skierowanie na wykonanie testu diagnostycznego w kierunku koronawirusa?

  Podstawą do wykonania testu jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

  Wyjeżdżam z dzieckiem do sanatorium, jako opiekun. Czy również muszę wykonać test na koronawirusa?

  Obowiązek wykonania testu wykluczającego obecność koronawirusa dotyczy zarówno dzieci, które oczekują na leczenie uzdrowiskowe, jak i ich opiekunów.

  Skąd będę wiedział, jaki jest wynik testu i czy mogę wyjechać do uzdrowiska?

  Wynik testu — jeszcze przed wyjazdem — przekaże Panu telefonicznie uzdrowisko, do którego został Pan skierowany. W przypadku wykluczenia koronawirusa uzdrowisko potwierdzi telefonicznie Pana przyjazd.

  Czy będę mógł pojechać do sanatorium w wyznaczonym terminie w przypadku, gdy test potwierdzi, że zostałem zakażony koronawirusem?

  Dodatni wynik testu będzie oznaczał, że nie może Pan wyjechać na leczenie uzdrowiskowe, ponieważ sanatorium nie może przyjąć osoby z potwierdzoną obecnością koronawirusa.

  Czy w obecnej sytuacji można korzystać ze zwrotów i wyjechać za kogoś do sanatorium?

  W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego wolny termin może wykorzystać kolejna osoba. Warunkiem jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

  Kontakt z Uzdrowiskiem Nałęczów

  • telefoniczny:
   +48 607 069 661 (w godz. od 8:00 – 16:00),
   +48 81 718 63 15
   +48 81 50 16 027 (od poniedziałku do piątku)
  • mailowy:
   szpitalkardiologiczny@zlun.pl

  Więcej informacji uzyskać można na stronie NFZ