Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Zapraszamy do Pijalni Wód Mineralnych w Nałęczowie

  wody lecznicze w Nałęczowie

  Każdy gość Uzdrowiska Nałęczów, przebywający na kuracji uzdrowiskowej i pobycie leczniczym z zabiegami, za okazaniem karty pobytu może korzystać bezpłatnie z kuracji pitnej w Pijalni Wód Mineralnych.

  Na terenie Uzdrowiska Nałęczów występują dwa rodzaje wód czerpanych z dwóch naturalnych źródeł oraz z jednego ujęcia głębinowego. Przeszło 200 lat temu, w 1817 roku analiza chemiczna, wykonana przez Józefa Celińskiego, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, potwierdziła walory lecznicze nałęczowskich wód. Ze względu na swoiste właściwości i unikatowy skład, te podziemne wody, niezanieczyszczone pod względem chemicznym i mikrobiologicznym mogą być wykorzystywane do celów leczniczych.

  Uzdrowisko Nałęczów szczyci się ponad 200 letnią tradycją wodolecznictwa, proponując swoim gościom zabiegi odnowy biologicznej, w skład której wchodzi hydroterapia i balneologia oraz zalecając kuracje pitne w Pijalni Wód Mineralnych, znajdującej się w pięknej scenerii Parku Zdrojowego.

  Pijalnia Wód Mineralnych połączona jest z wybudowaną nieco później Palmiarnią. Znajdują się tu fontanna oraz krany, zasilane naturalną wodą z nałęczowskich źródeł. Zachęcamy do poznania właściwości każdego źródła i skorzystania z zalet krenoterapii. W Pijalni, a także w recepcjach naszych obiektów, kupić można specjalne pijałki, które dodatkowo będą doskonałą pamiątką z pobytu w Uzdrowisku Nałęczów.

  Karta pobytu, którą otrzymują nasi kuracjusze, upoważnia do bezpłatnej kuracji pitnej w Pijalni Wód Mineralnych. Koszt wstępu dla pozostałych gości wynosi 5 zł.

  Zapraszamy!

  wody lecznicze w Nałęczowie
  wody lecznicze w Nałęczowie
  wody lecznicze w Nałęczowie
  wody lecznicze w Nałęczowie
  wody lecznicze w Nałęczowie
  wody lecznicze w Nałęczowie
  pijalnia wód mineralnych