Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Regeneracja dla przepracowanych

  Pakiet: Regeneracja dla Przepracowanych


  Czy umiesz radzić sobie ze stresem? Wiesz, jak stres wpływa na Twoje ciało? Masz problem z bezsennością i notorycznym zmęczeniem? A może codzienne funkcjonowanie utrudniają napięte mięśnie i ból kręgosłupa?

  Dla osób przepracowanych, żyjących w zawrotnym tempie, skupionym wokół zawodowych obowiązków, przygotowaliśmy kompleksową ofertę, która pozwoli oderwać się od codziennego pędu i zadbać o zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Podczas tygodniowego pobytu w Uzdrowisku oferujemy pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomogą złagodzić napięcia mięśniowe oraz odprężyć ciało. Nasi fizjoterapeuci są do dyspozycji, aby pomóc w doborze odpowiednich ćwiczeń, mających na celu przywrócenie pełnego zakresu ruchomości i wzmocnieniu mięśni. Sesje jogi prowadzone przez doświadczonych instruktorów pozwolą znaleźć wewnętrzną harmonię i zregenerować umysł. Nie zapominamy także o aspektach psychologicznych. W ramach naszej oferty zapewniamy konsultacje z doświadczonym psychologiem, który pomoże spojrzeć na codzienne wyzwania z nowej perspektywy oraz znaleźć skuteczne strategie radzenia sobie ze stresem i presją.

  Oprócz kompleksowej opieki zdrowotnej, zapewniamy także komfortowy pobyt w naszym uzdrowisku. Eleganckie, wygodne i funkcjonalne pokoje sprzyjają regeneracji po zabiegach, a otoczenie Parku Zdrojowego pozwala odpocząć wśród kojącej zieleni, z dala od zgiełku miasta.  W cenie pakietu:


  • 7 dni / 6 nocy w Termach Pałacowych lub Starych Łazienkach
  • 3 posiłki na dobę - śniadanie, obiad i kolacja (możliwa dieta wegetariańska), koktajle proteinowe
  • wstępna i końcowa porada fizjoterapeutyczna

  • zobacz opis zabiegów

  • 12 zabiegów fizjoterapeutycznych z bazy zabiegów rehabilitacji ruchowej, fizyko i balneoterapii
  • 1 x ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą (do 2 godz.)
  • codzienne ćwiczenia poranne ruchowe (nordic walking lub ćwiczenia w basenie)
  • 3 x masaż aromaterapeutyczny całego ciała
  • 1 x zabieg kosmetyczny do wyboru na twarz lub ciało
  • 2 x sesja jogi
  • 3 x trening autogenny
  • 2 x konsultacja psychologiczna
  • nieograniczony wstęp na basen Aquatonic w Kompleksie Wodnym Atrium

  • 2 x seans w basenie białej glinki
  • nieograniczony dostęp do kuracji pitnych wodami leczniczymi w Pijalni Zdrojowej.  Program regeneracyjny realizowany jest od poniedziałku do soboty.


  CENA ZA POBYT 6 NOCY OD OSOBY
  TERMY PAŁACOWE
  Pokój LUX 1-osobowy 5200 zł
  Pokój LUX 2-osobowy 4800 zł
  Pokój KOMFORT 1-osobowy 4999 zł
  Pokój KOMFORT 2-osobowy 4599 zł
  STARE ŁAZIENKI
  Pokój LUX 1-osobowy 5200 zł
  Pokój LUX 2-osobowy 4800 zł

  Terminy turnusów

  turnusy przewidziane dla min. 5 osób

  07.07 - 13.07.2024

  25.08 - 31.08.2024

  15.09 - 21.09.2024

  13.10 - 19.10.2024

  17.11 - 23.11.2024

  Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

  Parking (dodatkowo płatny):

  • parking przy Pawilonie Angielskim, Fortunacie i Jesiennej Rezydencji - 19 zł/doba (liczba miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja),

  • stacja ładowania pojazdów elektrycznych - Pover EV dostępna jest na parkingu przy Termach Pałacowych.

  Uwagi:

  • Pobyty dzieci do lat 6 realizowane są w ramach ceny pobytu prawnych opiekunów tych dzieci (na wspólnym łóżku z osobą dorosłą).
  • Pobyty dzieci od 6 do 12 lat - 50% rabatu od ceny pobytu hotelowego ze śniadaniem lub pełnym wyżywieniem - w sezonie A i B.
  • Łóżeczko dla dziecka - 40 zł.
  • Pobyty dzieci powyżej 12 lat rozliczane są na takich samych zasadach, jak pobyty osób dorosłych.
  • Pakiet dedykowany jest dla osób dorosłych. Osobom poniżej 18 roku życia nie wykonujemy zabiegów SPA oraz leczniczych. Zachęcamy do zapoznania się z dedykowaną dla najmłodszych ofertą gabinetów kosmetycznych: zabiegi dla dzieci.
  • Planując pobyt ze swoim pupilem pamiętaj, że zwierzęta gościmy wyłącznie w obiektach Termy Pałacowe i Stare Łazienki. Opłata za dobę wynosi: 50 zł.
  Regulamin:

  Korzystanie z usług i oferty Spółki oznacza akceptację  przez Pacjenta/Gościa obowiązujących w Spółce Regulaminów.  Program regeneracyjny - szczegóły:

  Badanie fizjoterapeutyczne wstępne

  Podczas badania wstępnego wykonujemy ocenę postawy, zakres ruchomości. Taka diagnostyka pozwala wykryć zaburzenia oraz poziom ich istotności dla pacjenta. Ukierunkowuje postępowanie terapeutyczne oraz prowadzenie treningu.

  Konsultacja psychologiczna

  Przemęczenie i wypalenie zawodowe to nie tylko problemy fizyczne, ale także psychiczne, które mogą znacząco wpłynąć na nasze życie codzienne i pracę. Często wymagają one głębokich zmian w sposobie funkcjonowania i podejmowania decyzji. Psycholog może być nieocenionym wsparciem w procesie identyfikowania przeszkód oraz motywacji do dokonywania pozytywnych zmian.

  Zabiegi fizjoterapeutyczne

  Szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu rehabilitacji ruchowej, fizyko i balneoterapii, oferowany przez Uzdrowisko Nałęczów umożliwia dobranie odpowiedniego programu zabiegowego do stanu zdrowia pacjenta, jego dolegliwości i wieku.

  Ćwiczenia z fizjoterapeutą

  2-godzinna sesja terapeutyczna składa się z terapii tkanek miękkich, czyli masażu tkanek głębokich, pracy na powięziach, uaktywnieniu przepony oraz terapii czaszkowo-krzyżowej.

  • Masaż tkanek głębokich jest to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniowej, poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym.
  • Praca na powięziach opiera się na koncepcji połączeń różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy taśmami mięśniowymi. Przynosi to ulgę w przeciążeniach, stanach zapalnych i przy ograniczeniu ruchomości.
   Masaż mięśniowo-powięziowy ma na celu rozerwanie sklejonych powięzi, mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.
  • Przepona ma ogromne znaczenie w ludzkim ciele. Jej dysfunkcje prowadzą do dolegliwości całego organizmu. Wpływają nie tylko na powstawanie zaburzeń dotyczących układu oddechowego, ale również układu mięśniowo-powięziowego. Nieprawidłowa praca przepony może powodować ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Wpływa też na całkowitą stabilność centralną. Jej zaburzenie prowadzi do zwiększenia męczliwości, niestabilności, osłabienia pracy kończyn. Zły wzorzec oddechowy powoduje dolegliwości w okolicy obręczy barkowej i szyi głowy.
   Uaktywnienie przepony pozwala zredukować powyższe zaburzenia. Ponadto praca na przeponie:
   - wpływa na układ pokarmowy, usprawniając perystaltykę jelit, zmniejszając napięcie powstałe w narządach trzewnych
   wpływa na układ krwionośny, ułatwiając powrót krwi żylnej i limfy z kończyn dolnych, co zmniejsza ryzyko powstania obrzęków i żylaków.
  • Terapia czaszkowo-krzyżowa jest jedną z najbardziej delikatnych form terapii osteopatycznej. Przy pomocy odpowiednich technik i ułożenia rąk terapeuta jest w stanie wyczuć pracę poszczególnych kości czaszki i ruchy płynu mózgowo-rdzeniowego.
   Celem tej terapii jest przywrócenie stanu równowagi organizmu, co pozwoli na uwolnienie się z dotychczasowych dolegliwości natury psychosomatycznej. Ta praca wpływa na restrykcję struktur łącznych oraz kostnych. Pozwala poprawić ruchomość kości czaszki, miednicy, zrównoważyć aktywność układu nerwowego oraz normalizować przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego.
   Końcowym efektem terapii czaszkowo-krzyżowej jest przywrócenie mechanizmów równowagi fizyczno-emocjonalnej, będącej definicją stanu zdrowia.
   Efektem terapii jest:
   - redukcja dolegliwości bólowych, z jakimi zgłosił się pacjent,
   - obniżenie poziomu stresu i ogólna poprawa samopoczucia,
   - spadek poziomu kortyzolu i w rezultacie poprawa układu immunologicznego.
   Podczas terapii często dochodzi do pozbycia się zamkniętych traum w ciele. O jej skuteczności świadczą również odczucia pacjenta, takie jak wzmożona senność, a nawet sen, wrażenie drętwienia, uderzenia ciepła lub zimna czy gwałtownie uwolnienie skrajnych emocji, jak śmiech czy płacz.

  Tyle różnych metod pracy w jednej sesji terapeutycznej sprawia, że jest ona holistyczna i niezwykle skuteczna.

  Ćwiczenia poranne ruchowe

  • nordic walking to spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni. Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie: czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała. Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20% - przy czym obciążenie dla stawów i kręgosłupa jest w przypadku równego podłoża o około 5 kilogramów mniejsze;
  • ćwiczenia w basenie pozwalają na większy zakres ruchu, rozluźnienie mięśni, a także dłuższy trening bez poczucia zmęczenia (co jest szczególnie istotne dla osób z nadwagą czy rozpoczynając dopiero aktywność fizyczną). Ćwiczenia w wodzie przynoszą wiele korzyści dla zdrowia: pomagają w zachowaniu prawidłowej postawy ciała i równowagi, wzmacniają siłę mięśni, utrzymują prawidłowy zakres ruchu lub zwiększają zakres ruch w stawach o zmniejszonej ruchomości, poprawiają szybkość i wytrzymałość. Ruch w czasie gimnastyki wpływa też pozytywnie na pracę układu oddechowo-krążeniowego.

  Aromaterapeutyczny masaż ciała

  Silne mechaniczne działanie na tkanki wykonywane przez masażystę powodujące przekrwienie, rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Masaż ma działanie łagodzące dolegliwości bólowe, poprawia krążenie, zwiększa sprężystość tkanek, działa rozluźniająco, zwiększa dopływ krwi żylnej do serca, usprawnia krążenie limfatyczne. Aromaterapia sprzyja głębokiemu relaksowi i potęguje przyjemne doznania.

  Zabieg kosmetyczny na twarz lub ciało

  Sesje jogi

  Praktyka jogi może pomóc w uspokojeniu umysłu, zwiększeniu koncentracji oraz poprawie zdolności do podejmowania świadomych decyzji. W czasie sesji jogi skupimy się na trzech kluczowych obszarach: rozwoju fizycznym ciała, umiejętności medytacji oraz na kontrolowaniu oddechu. Zestawienie tych trzech filarów pozwala wzmocnić mięśnie, lepiej poznać samego siebie, a także rozwinąć i pogłębić świadomość własnego ciała.

  Trening autogenny

  Trening autogenny Schultza to nazwa techniki relaksacji neuromięśniowej, polegającej na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy oraz wewnętrznej medytacji.

  Badanie fizjoterapeutyczne końcowe

  Podsumowanie i omówienie programu.

  Dlaczego warto odpocząć w Uzdrowisku Nałęczów?


  Długotrwały stres ma niszczący wpływ na samopoczucie: powoduje rozdrażnienie, nieustanne zmęczenie i chęć wycofania się z życia. Negatywnie wpływa też na pracę mózgu: dekoncentruje i zaburza pamięć. Część współczulna autonomicznego układu nerwowego działa jednak pobudzająco, mobilizująco. Ta część układu przyspiesza pracę serca, wzmaga ciśnienie krwi i przemianę materii, poszerza oskrzela, źrenice. Jej czynność zwiększa zużycie energii, bo nastawiona jest na akcję, walkę, atak, napięcie.

  Aby wyciszyć układ współczulny, można stosować techniki relaksacyjne takie jak medytacja, głębokie oddychanie, joga, ćwiczenia fizyczne, odpowiednia dieta, unikanie stresorów, regularny sen oraz terapie behawioralne.

  Podczas pobytu w Uzdrowisku Nałęczów pokażemy Ci, jak wpływać na reakcje autonomicznego układu nerwowego, które mogą przyczyniać się do złego samopoczucia, zaburzeń snu, koncentracji oraz jak aktywnie radzić sobie ze stresem i codziennym zmęczeniem. Dowiesz się, w jaki sposób zdrowo wypoczywać oraz jakie nawyki dnia codziennego należy zmienić, aby mieć więcej energii.

  Oprócz korzyści związanych z opieką naszej profesjonalnej kadry, spędzisz czas w czarującym miejscu, które oferuje także szereg innych zalet, mogących przyczynić się do poprawy samopoczucia:

  • Bliskość natury: Uzdrowisko Nałęczów znajdują się w malowniczym regionie, otoczonym przez przyrodę. Spacery po Parku Zdrojowym lub terenach lessowych mogą być nie tylko relaksujące, ale także wspierają proces regeneracji.
  • Klimat i spokój: klimatyczne warunki Nałęczowa sprzyjają wypoczynkowi i odnowie organizmu. W rekonwalescencji sprzyja unikatowy mikroklimat, który samoczynnie obniża ciśnienie i zmniejsza dolegliwości chorób serca. Uzdrowisko znane jest także z leczniczych wód żelazistych, zalecanych w leczeniu niedokrwistości, spowodowanej niedoborem żelaza. Cisza i spokój otoczenia sprzyjają skupieniu się na procesie rehabilitacji oraz odpoczynkowi psychicznemu.
  • Integracja i wspólne aktywności: Uzdrowisko organizuje wieczory taneczne, wycieczki grupowe oraz inne formy aktywności, które sprzyjają integracji. Udział w nich jest jednak dobrowolny - to Ty zdecydujesz, które atrakcje są dla Ciebie.
  • Odpoczynek od codzienności: pobyt w Nałęczowie to oddech od codzienności i rutyny życia miejskiego. To miejsce, gdzie można oderwać się od obowiązków i skupić na swoim zdrowiu.