Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Procedura przyjmowania na pobyty uzdrowiskowe w ramach NFZ

  Szanowni Pacjenci NFZ,

  uprzejmie informujemy, że Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów SA otrzymuje informację o Państwa planowanych przyjazdach ok. 2 tygodnie przed terminem przyjazdu.

  W związku z powyższym prosimy cierpliwie poczekać na telefon kontaktowy z strony Uzdrowiska, w czasie rozmowy zostaną Państwu udzielone podstawowe informacji na temat zasad przyjęcia na pobyt uzdrowiskowy (skierowania, które pojawi się w systemie, potrzebie pojawienia się w punkcie mobilnym w celu pobrania wymazu nie wcześniej niż na 6 dni i nie później niż 2 dni przed przyjęciem itp).

  • 8-7 dni przed Państwa przyjazdem ponownie skontaktuje się z Państwem pielęgniarka, celem przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. Przy wywiadzie negatywnym (brak objawów, brak kontaktu z osobą chorą, przebywającą na kwarantannie) zostaną Państwo zakwalifikowani do wykonania badania w kierunku Covid, umożliwiającego skorzystanie z pobytu.
  • 7 dni przed planowanym terminem pobytu lekarz uzdrowiskowy wystawi skierowanie na ww. badanie, które będziecie mogli Państwo wykonać w najbliższym punkcie DRIVE THRU.
  • 3-2 dni przed planowanym terminem pobytu wynik badania zostanie zweryfikowany w systemie GABINET.GOV przez pielęgniarkę, która skontaktuje się z Państwem, ostatecznie potwierdzając możliwość Państwa przyjazdu.

  W przypadku otrzymania skierowania na pobyt do Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów SA i braku kontaktu telefonicznego ze strony Uzdrowiska na co najmniej 8 dni przed przyjazdem, zwracamy się z prośbą o pilny kontakt z Uzdrowiskiem:

  • Oddział Uzdrowiskowy – Szpital Kardiologiczny, tel. 81 7186305 lub 81 7186306
  • Oddział Uzdrowiskowy – Fortunat, tel. 81 5313604
  • Sanatorium Fortunat – tel. 81 5313605
  • Sanatorium Książę Józef – tel. 81 5313804