Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

Otwieramy ponownie Kompleks Wodny Atrium! Poznaj bezpieczne zasady korzystania z basenu

Pakiety
Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
Miło nam poinformować, że po okresie przestoju, ponownie uruchamiamy Kompleks Wodny Atrium. Znajdujący się w centrum Parku Zdrojowego obiekt to ulubione miejsce relaksu i zabawy naszych Kuracjuszy. Z basenu Aquatonic, z torami do pływania oraz sztuczną rzeką, a także z jedynego w Polsce basenu białej glinki będzie można korzystać już od najbliższej niedzieli, tj. 14 czerwca w godz. 13:00-21:00.

Jednocześnie informujemy Państwa, że w związku z obecnymi zalecaniami Głównego Inspektora Sanitarnego, sauna mokra/parowa pozostanie nieczynna do odwołania.

Uwaga! W strefie basenowej wdrożyliśmy odpowiednie działania, mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa naszym Gościom i Pracownikom. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nimi:

 1. Ustaliliśmy, że jednocześnie na terenie strefy basenowej i saun może przebywać maksymalnie 35 osób.
 2. Wprowadziliśmy obowiązkową dezynfekcję rąk przy wejściu do obiektu.
 3. Dbamy o zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami.
 4. Wyraźnie oznaczyliśmy strefy oczekiwania z informacją o ilości osób mogących znajdować się bezpośrednio przy ladzie Recepcji, szatni oraz o maksymalnej liczbie osób mogących korzystać ze strefy basenowej.
 5. Wyposażyliśmy obiekt w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk (przy wejściu, w przebieralniach, w toaletach i pod natryskami).
 6. W Recepcji zamontowaliśmy przesłony z przezroczystego tworzywa sztucznego izolując stanowiska pracy obsługi od osób oczekujących w kolejce po bilety wstępu. Pracownicy obsługi (recepcjoniści, ratownicy) zostali zaopatrzeni w środki ochrony osobistej ( przyłbice, maseczki, rękawice ochronne).
 7. Wprowadziliśmy dezynfekcję bransoletek i kluczy (do szafek) po każdym użytkowniku.
 8. Zamieściliśmy czytelną informację przy wejściu do obiektu o zakazie korzystania ze strefy basenowej przez osoby z objawami jakiejkolwiek infekcji, przede wszystkim infekcji dróg oddechowych. Ponadto pracownik Recepcji ma prawo dokonać pomiaru temperatury Gościa wykorzystując termometr bezdotykowy. 
 9. Dbamy o obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez pracowników i Gości.
 10. Usunęliśmy fotele w lobby  – w celu skrócenia czasu przebywania  Gości w częściach ogólnodostępnych obiektu. 
 11. Kontrolujemy maksymalną liczbę osób jednocześnie korzystających ze strefy basenowej oraz saun.
 12. Zachęcamy do ograniczenia pobytu na terenie Strefy Basenowej/Wellness do czasu kąpieli w basenie i przebrania się.

– w przebieralni, toalecie i w strefie z prysznicami:

 1. Ograniczyliśmy liczbę szafek w celu zachowania dystansu między osobami korzystającymi z szatni.
 2. Określiliśmy liczbę osób korzystających jednocześnie z pryszniców.
 3. Wprowadziliśmy dezynfekcję szafek po każdym użytkowniku.
 4. Wymagamy ścisłego przestrzegania zasad higieny Gości korzystających z basenu – wprowadziliśmy obowiązek starannego umycia całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej, przestrzegania ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przechodzenia do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp
 5. Wyeksponowaliśmy w toaletach instrukcje dotyczące: mycia rąk, dezynfekcji rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek oraz zdejmowania i zakładania maseczki.

– w strefie basenowej i saun:

 1. Wprowadziliśmy obowiązek dezynfekcji powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, powierzchni sanitarnych i płyty basenowej – regularnie (kilka razy w ciągu dnia).
 2. Zmniejszyliśmy liczbę osób mogących korzystać z sauny do 2 osób jednocześnie. Ponadto z sauny należy korzystać boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika. 
 3. Dbamy o równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej.
 4. Wprowadziliśmy ograniczenia korzystania z jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego, zalecając korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących.
 5. Zawiesiliśmy do odwołania zajęcia grupowe i naukę pływania.

Poza powyższymi zapisami każdy Gość zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu Kompleksu Wodnego Atrium, z którym zapoznać można się w obiekcie.

atrium basen
atrium basen
Basen białej glinki