Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Odlotowy rajd z kijkami nordic walking

  Nordic walking czyli marsz z kijami to fantastyczny rodzaj aktywności fizycznej, którą polecamy wszystkim naszym Gościom i Kuracjuszom. Angażuje aż 90% mięśni, jednocześnie zmniejszając obciążenie stawów. To dobry wybór dla każdego, w każdym wieku.

  Dlatego z wielką przyjemnością wsparliśmy rajd, organizowany w ramach Nordikiady 2022, który 7 sierpnia zawitał do Nałęczowa. Rajd Odlotowy, bo na zakończenie zawodów balonowych i Kapeluszowy – jak przystało na miejscowość uzdrowiskową.

  Rozgrzewkę taneczną w Parku Zdrojowym, przy Starych Łazienkach poprowadziła Monika Hiszpańska, a potem wszyscy wyruszyli na 2 trasy: do wybory 6 i 12 km. Po powrocie uczestnicy odpoczywali w Termach Pałacowych, gdzie przy kawie i deserze dzielili się wrażeniami z pięknych widoków, których w Nałęczowie i okolicach nie brakuje.

  W tym roku pobity został rekord frekwencji – maszerowało 170 uczestników. Jesteśmy przekonani, że za rok będzie ich jeszcze więcej.

  Nordic walking – warto wiedzieć

  • godzina marszu z kijami pozwala spalić do 400 kcal,
  • w czasie nordic walking organizm pobiera o 20–58 proc. więcej tlenu niż podczas zwykłego marszu bez kijów – wszystko zależy od intensywności ruchów,
  • w czasie nordic walking zwiększa się ruchomość stawów i kręgosłupa,
  • nordic walking jest aktywnością o charakterze wytrzymałościowym, poprawia czynność układu oddechowo-krążeniowego.

  Przypominamy, że kijki do nordic walking można wypożyczyć w naszych obiektach.

  fot. Arkadiusz Tarłowski