Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  „Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące bezpiecznego przyjazdu!” – briefing prasowy w Uzdrowisku Nałęczów

  Wczoraj, tj. 18 czerwca, Uzdrowisko Nałęczów odwiedził Paweł Piróg, dyrektor ds. służb mundurowych lubelskiego NFZ. Wraz z przedstawicielami naszego Uzdrowiska i burmistrzem Nałęczowa przekonywał pacjentów, że uzdrowiska są w pełni przygotowane na przyjęcie kuracjuszy.

  Uzdrowisko Nałęczów jako pierwsze w województwie lubelskim rozpoczęło turnusy lecznicze pacjentów ze skierowaniami NFZ. Podczas konferencji, zorganizowanej w Parku Zdrojowym przed jednym z naszych sanatoriów, Maciej Markowski, Członek Zarządu Z.L. Uzdrowisko Nałęczów SA zapewnił pacjentów, że Uzdrowisko może w sposób bezpieczny świadczyć usługi rehabilitacyjne. Podkreślił, że każdy pobyt w Nałęczowie niesie korzyści dla zdrowia, a pacjenci i kuracjusze są pod opieką wyspecjalizowanej kadry medycznej.

  Mimo reżimu sanitarnego, niezmienne w Uzdrowisku pozostaje oferta ponad stu zabiegów rehabilitacyjnych, zapewniająca efektywną poprawę zdrowia pacjentów. Przedstawiciel Zarządu Uzdrowiska Nałęczów zwrócił jednak uwagę, że wielu pacjentów przyjeżdża do nas z obawą przed zakażeniem i stresem, wywołanym izolacją przez ostatnie miesiące.

  Uzdrowisko jest jednak takim miejscem, gdzie możemy zadbać nie tylko o poprawę kondycji fizycznej naszych pacjentów, ale też zadbamy o poprawę kondycji psychicznej i odstresowanie – podsumował Maciej Markowski.

  Wszelkie wątpliwości dotyczące bezpiecznego przyjazdu do Uzdrowiska Nałęczów rozwiała także Agnieszka Grzeszczyk, dyrektor ds. medycznych Uzdrowiska. Wyjaśniła, że pensjonariusze są kwaterowani z zapewnieniem i powierzchni co najmniej 4 metrów kwadratowych. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a potrzebne sprzęty są dezynfekowane po każdym użyciu.

  Mamy też przygotowane procedury izolacyjne dla pacjentów, w sytuacji wystąpienia jakiekolwiek niepokojących objawów choroby, jak również miejsca do krótkotrwałej izolacji takich pacjentów – zapewnia dyrektor Grzeszczyk.

  O bezpieczeństwo gości i mieszkańców dbają także władze Nałęczowa.

  Wszystkie służby w obiektach sanatoryjnych wykonały kawał dobrej roboty, dostosowując procedury swojego funkcjonowania do wytycznych GIS. Dlatego chciałbym uspokoić wszystkich gości, którzy się wahają i zaprosić ich do Nałęczowa. Oprócz tego, gmina Nałęczów stosuje również prewencyjne dezynfekcje przestrzeni publicznych – zapewnia Wiesław Pardyka, burmistrz Nałęczowa.

  Dyrektor Paweł Piróg przypomniał natomiast, że pobyt w sanatorium jest możliwy wyłącznie po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

  Testy pacjenci wykonują bezpłatnie na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia – podkreślił przedstawiciel NFZ.

  W Uzdrowisku Nałęczów na pacjentów czekają odświeżone obiekty i nowy sprzęt RTV, co w sposób kapitalny przyczyni się do poprawy jakości pobytu naszych kuracjuszy.

  Relację z konferencji przygotowała TVP3 Lublin – zachęcamy do obejrzenia materiału.