Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  XV Jesienne Dni Fizjoterapii w Uzdrowisku Nałęczów

  XV Jesienne Dni Fizjoterapii

  Od piątku do niedzieli (24-26 września 2021) w Nałęczowie odbywały się XV Jesienne Dni Fizjoterapii, której organizatorem było Polskie Towarzystwo Fizjoterapii (oddziały Lubelski, Podkarpacki oraz Mazowiecki PTF), a współgospodarzem oraz jednym ze sponsorów – Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” SA.

  „Fizjoterapia. Wyzwania XXI wieku” – to temat przewodni jubileuszowej konferencja PTF, na którą składały się wykłady i warsztaty, będące doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu najnowocześniejszych technik rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, panele dyskusyjne oraz sesje studenckie. W wydarzeniu wzięli wybitni przedstawiciele środowiska naukowego i specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej.

  Prelegentów oraz uczestników konferencji gościło Uzdrowisko Nałęczów, stale współpracujące z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii i będące siedzibą jego lubelskiego oddziału.

  Wykorzystując między innymi nowoczesną bazę zabiegową w Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” fizjoterapeuci mają praktycznie nieograniczone możliwości prowadzenia rehabilitacji, w oparciu o najnowsze standardy pracy. „Werandki” są także bazą do prowadzenia badań naukowych, które umożliwiają stworzenie bezpiecznych i kompleksowych programów leczenia uzdrowiskowego, skierowanych do pacjentów po zabiegach endoprotezoplastyk, pacjentów z różnymi problemami kardiologicznymi, czy po operacjach kardiologicznych, a także dla osób chorujących na nowotwory.

  Polskie Towarzystwo Fizjoterapii to organizacja społeczno-naukowa, która działa w kierunku rozwoju polskiej fizjoterapii jako nauki oraz wzmacniania jej pozycji wśród innych specjalizacji medycznych. Poza główną działalnością, PTF od wielu lat organizuje i współorganizuje również cyklicznie  międzynarodowe i ogólnopolskie konferencje naukowe.

  XV Jesienne Dni Fizjoterapii patronatem naukowym zostało objęte przez: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydział Rehabilitacji – Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronat honorowy: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Burmistrz miasta Nałęczów Wiesław Pardyka.

  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii
  XV Jesienne Dni Fizjoterapii