Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Pakiet IRU: Rehabilitacja Kardiologiczna

  Pakiety

  Pakiet: Rehabilitacja Kardiologiczna

  po zawałach i zabiegach kardiochirurgicznych  POD PATRONATEM INSTYTUTU REHABILITACJI UZDROWISKOWEJ

  Program rehabilitacji kardiologicznej dedykowany jest osobom z różnymi problemami kardiologicznymi, zagrożonym zawałem mięśnia sercowego oraz po zawale. Ustalany w oparciu o stan zdrowia pacjenta przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej i lekarza specjalistę kardiologii, prowadzony jest pod stałą kontrolą fizjoterapeuty.

  Warunkiem przyjęcia jest negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie należy wykonać do 4 dni przed przyjazdem lub na miejscu - koszt 290 zł.  W cenie pakietu:


  • 7 dni / 6 nocy (od niedzieli do soboty),

  • pełne wyżywienie,

  • wstępne badanie lekarza specjalisty,

  • badania laboratoryjne (morfologia, cholesterol, cukier),

  • indywidualna rehabilitacja z fizjoterapeutą w Strefie Kardio - do 2 godz. dziennie (do 10 godz. na pobyt),

  • 1 x sesja z psychologiem,

  • 1 x sesja z dietetykiem,

  • 1 x pogadanka o czynnikach ryzyka,

  • 1 x próba wysiłkowa,

  • 2 x test IPN (badanie biologicznego wieku serca),

  • całodobowa opieka pielęgniarska,

  • dostęp do całodobowej opieki lekarskiej,

  • nieograniczony wstęp do Kompleksu Wodnego Atrium,

  • kuracja pitna wodą leczniczą.

  CENNIK (cena za pobyt)
  Obiekt Pokój Cena za osobę
  SZPITAL KARDIOLOGICZNY Pokój 2-osobowy 1899 zł
  Pokój 1-osobowy 2199 zł
  Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

  • opłata klimatyczna - 4,20 zł / osoba / doba,

  • parking przy Szpitalu Kardiologicznym - 13 zł/doba (liczba miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja),  PAKIET AMBULATORYJNY:

  Pakiet Rehabilitacja kardiologiczna po zawałach i zabiegach kardiochirurgicznych pod patronatem Instytutu Rehabilitacji Uzdrowiskowej, dostępny jest również w trybie ambulatoryjnym (bez zakwaterowania).

  CENNIK (cena za osobę)
  5 dni zabiegowych 999 zł

  Informacje szczegółowe:

  Badanie laboratoryjne

  (morfologia, cholesterol całkowity, HDL-cholesterol, LDL-cholesterol, trójglicerydy, poziom cukru)

  Najważniejsze badania laboratoryjne u pacjenta kardiologicznego to miedzy innymi profil lipidów na czczo, uwzględniający cholesterol całkowity, cholesterol LDL i HDL oraz stężenie trójglicerydów, stężenie glukozy. Parametry te są istotne w ocenie ryzyka incydentów wieńcowych oraz rozwoju chorób układu krążenia.

  Badanie lekarskie, wstępne

  Badanie z lekarzem specjalistą kardiologii. W trakcie badania zostanie wykonane EKG spoczynkowe oraz przegląd dotychczasowego leczenia. Lekarz specjalista dostosuje na podstawie wywiadu oraz dokumentacji medycznej proces leczenia. W trakcie pobytu pacjent będzie objęty opieką lekarską, także w przypadku nagłego zdarzenia.

  Sesja z psychologiem

  Psycholog jest specjalistą skupiającym się na ludzkich problemach i doświadczeniach w trudnych sytuacjach, także w trakcie nagłej choroby. Sesja psychologiczna ma na celu nauczyć pacjenta radzenia sobie trudnościami związanymi z chorobą.

  Sesja z dietetykiem

  Właściwie dobrana i zbilansowana dieta jest jednym ze sposobów na leczenie chorób układu krążenia. Podczas spotkania z dietetykiem na podstawie wywiadu zostanie ułożona indywidualnie dobrana dieta, która pozwoli zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby niedokrwiennej serca.

  Pogadanka o czynnikach ryzyka

  Edukacja zdrowotna oraz posiadanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z chorobą poza ośrodkiem w taki sposób aby nie spowodować nawrotu ostrych epizodów wieńcowych jest bardzo ważnym elementemem uzupełniającym proces rehabilitacji. Podczas wykładu przekażemy praktyczne wskazówki i zalecenia do realizacji w domu.

  Próba wysiłkowa

  Badanie opierające się na zależności zmieniającego się zapisu EKG pod wpływem zwiększającego się wysiłku fizycznego, który powoduje zwiększanie zapotrzebowania na tlen, co organizm kompensuje przez zwiększenie przepływu przez naczynia wieńcowe. U osób z niewydolnością przepływu wieńcowego, powyżej pewnego wysiłku, nie może już dalej zostać pokryte to zapotrzebowanie drogą zwiększonego przepływu i rozwijają się cechy niedokrwienia mięśnia sercowego.

  Testy IPN

  Test IPN pozwala na określenie indywidualnego poziomu tętna treningowego, czyli klasyfikuje pacjenta do danego poziomu wytrenowania. Jest on podstawą dalszego planowania ćwiczeń. Po analizie testu wydolności krążeniowej wyniki są automatycznie przekładane na zindywidualizowany plan treningowy. Plan intensywności i formy treningu opracowany jest przez Institut für Prävention und Nachsorge w Kolonii (Niemcy).

  Strefa Kardio

  1. Trening monitorowany codziennie - trening monitorowany ma za zadanie poprawić wydolność pracy mięśnia sercowego, prowadzony jest na wielostanowiskowym systemie rehabilitacji kardiologicznej Peleton Plus. System gwarantuje każdemu pacjentowi wchodzącemu w skład grupy treningowej indywidualny tok ćwiczeń, nadzór medyczny w postaci pełnej kontoli parametrów takich jak tętno, ciśnienie oraz zapis EKG trakcie całego treningu. Dzięki pełnej kontroli nad przeprowadzanym treningiem staje się on bardzo efektywną i bezpieczną formą usprawniania.


  2. Trening stacyjny monitorowany codziennie - trening stacyjny monitorowany ma za zadanie zaktywizować wszystkie grupy mięśniowe z zachowaniem pełnej kontroli i bezpieczeństwa.Prowadzony jest na wielostanowiskowym systemie Kardiomed® 700 który składa się z 6 różnorodnych urządzeń dzięki którym można w pełni dostosować ćwiczenia do każdej osoby, pozwala na stałą kontrolę wykonywanego treningu poprzez indywidualną kartę magnetyczną, ma możliwość adaptacji parametrów treningu kardiologicznego w każdym jego momencie i zapis na karcie, nie wymaga podłączenia do prądu w czasie wysiłku. System kalkuluje i planuje ilości spalanych kalorii w trakcie ćwiczeń w zależności od celu treningu, uwzględnia dodatkowe aktywności pacjenta w planie treningowym (np. basen, rower itp.). System składa się kilku ściśle ukierunkowanych urządzeń które pozwalają każdemu na wykonanie treningu bez względu na wiek, sprawność. Pozwala wykonywać treningi dla wszystkich: początkujących, sportowców, seniorów.


  3. Ćwiczenia wzmacniające ogólnokondycyjne - ćwiczenia mające na celu ogólną poprawę kondycji oraz siły mięśniowej. Wykonywane na innowacyjnym systemie ACX.rehab. System nowoczesnej rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne metody z możliwościami nowoczesnej technologii. Zgodnie z koncepcją ACX.rehab osiągamy najwyższej jakości rezultaty rehabilitacji dzięki łączeniu wiedzy i praktyki Terapeutów z możliwościami wirtualnej rzeczywistości. Korzystanie z wirtualnej rzeczywistości czyni proces rehabilitacji bardziej obiektywnym, każde ćwiczenie rehabilitacyjne i jego wyniki są gromadzone automatycznie na poszczególnych kartach pacjenta, dzięki czemu zawsze można sprawdzić i ocenić poprawę stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo system dzięki zapisowi EKG monitoruję pracę serca w trakcie wysiłku.


  4. Ćwiczenia koordynacyjne - wiczenia koordynacji na celu poprawę zdolność do wykonywania złożonych przestrzennie i czasowo ruchów, przestawiania się z jednych zadań ruchowych na inne, jak również rozwiązywania nowych, nieoczekiwanie pojawiających się sytuacji ruchowych. Ćwiczenia wykonywane na nowoczesnych platformach dynamograficznej, stabilometrycznej i balansowej. Wysoce zaawansowane platformy do kompleksowego prowadzenia, wspomagania i dokumentowania procesu rehabilitacji ruchowej z audio-wizualnym biofeedbackiem w rzeczywistości wirtualnej.VAST.REHAB jest programem komputerowym do ćwiczeń funkcji ruchowych i poznawczych. Ćwiczenia odbywają się pod przykrywką gier komputerowych, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobry efekt motywacyjny. Pacjent momentalnie zapomina o terapii, o chorobie i skupia się wyłącznie na celach gwarantujących osiągnięcie sukcesu w wirtualnym świecie.

  Korzystanie z usług i oferty Spółki oznacza akceptację  przez Pacjenta/Gościa obowiązującego w Spółce Regulaminu.

  Dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych Gości wszelkie usługi są dostosowane do obwiązujących rozporządzeń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia i mogą nieznacznie różnić się od oferowanych.

  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow
  • rehabilitacja naleczow