Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Klub Atrium zaprasza na wieczorki taneczne

  Zapraszamy na wieczorki taneczne do Klubu Atrium, codziennie w godz. 18:30 – 21:30. Raz na turnus zachęcamy także do wzięcia udziału w wyjątkowym wieczorze tanecznym, prowadzonym przez wodzireja.

  Wieczorki taneczne cieszą się dużą sympatią naszych kuracjuszy. To doskonała forma integracji i sposób na nawiązanie nowych znajomości podczas turnusów rehabilitacyjnych. Ale taniec jest też świetnym treningiem dla naszego zdrowia!

  Nie trzeba znać kroków ani specjalnie się przygotowywać. Wystarczy radość ze wspólnej rozrywki, z bycia w większym towarzystwie, ze słuchania muzyki oraz możliwość odprężenia psychicznego i fizycznego.

  Taniec a zdrowie

  Taniec ma duży wpływ na zdrowie, przede wszystkim poprawia krążenie krwi, elastyczność stawów, ukrwienie skóry, wzmaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc. Dotlenia także wszystkie komórki ciała.

  Ćwiczenia w takt muzyki uczą panowania nad własnym ciałem. Ruchy taneczne angażują poszczególne partie mięśni i pozwalają na wyćwiczenie równowagi, gibkości oraz utrzymanie prawidłowej postawy. Tańcząc ćwiczymy koordynację ruchową i wzmacniamy słabsze części ciała. Ponadto kroki taneczne w tańcach chodzonych i korowodach tanecznych korzystnie wpływają na kształtowanie orientacji przestrzennej.

  Wieczorek taneczny w sanatorium – zapraszamy codziennie

  Dla zdrowia i dobrego samopoczucia – fizycznego i psychicznego – zapraszamy więc codziennie do Klubu Atrium na wieczorki taneczne, a o tej porze roku – także na nasz letni taras, na którym można odpocząć i odetchnąć uzdrowiskowym powietrzem.