Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

    Amazonki – rehabilitacja kobiet po mastektomii

    Pakiet: Amazonki rehabilitacja kobiet po mastektomii


    Nasz 7-dniowy turnus rehabilitacyjny dla Amazonek przeznaczony jest dla kobiet, które wskutek zmian nowotworowych w piersi, przeszły zabieg mastektomii. Wstępne badanie lekarskie i fizjoterapeutyczne umożliwia każdej pacjentce otrzymanie indywidualnego, uwzględniającego wskazania i przeciwskazania, profesjonalnego programu rehabilitacji, w skład którego wchodzą: ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą, terapia manualna, terapia przeciwobrzękowa czy ćwiczenia wydolności. Pacjentki mogą liczyć również na wsparcie psychologiczne, pomagające radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi związanymi z chorobą i rekonwalescencją.



    Rehabilitację można podjąć po zakończonej chemioterapii lub radioterapii, w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.



    W cenie pakietu:


    • 7 dni / 6 nocy w Pawilonie Angielskim. Pobyt trwa od niedzieli do soboty.
    • 3 posiłki na dobę w formie bufetu, zgodnie z indywidualną dietą
    • wstępna i końcowa konsultacja fizjoterapeutyczna
    • wstępne i końcowe badanie lekarskie
    • całodobowa opieka pielęgniarsko-lekarska
    • zobacz opis zabiegów

    • 12 zabiegów fizjoterapeutycznych
    • terapia przeciwobrzękowa - w zależności od potrzeb
    • 5 x ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą (do 30 min., poniedziałek-piątek)
    • 5 x ćwiczenia poranne ruchowe w zależności od stanu zdrowia oraz warunków pogodowych
    • konsultacja psychologiczna

    • warsztat psychologiczny dotyczący adaptacji do sytuacji choroby onkologicznej oraz technik redukowania napięcia

    • trening autogenny Schultza

    • nieograniczony wstęp na basen Aquatonic w Kompleksie Wodnym Atrium*

    • nieograniczony dostęp do kuracji pitnych wodami leczniczymi w Pijalni Zdrojowej.


    *seans w basenie białej glinki dodatkowo płatny

    CENA ZA POBYT 6 NOCY OD OSOBY
    PAWILON ANGIELSKI
    Pokój 1-osobowy 3599 zł
    Pokój 2-osobowy 2999 zł
    Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

    Parking (dodatkowo płatny):

    • parking przy Pawilonie Angielskim, Fortunacie i Jesiennej Rezydencji - 19 zł/doba (liczba miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja),

    • stacja ładowania pojazdów elektrycznych - Pover EV dostępna jest na parkingu przy Termach Pałacowych.

    Uwagi:

    • Pobyty dzieci do lat 6 realizowane są w ramach ceny pobytu prawnych opiekunów tych dzieci (na wspólnym łóżku z osobą dorosłą).
    • Pobyty dzieci od 6 do 12 lat - 50% rabatu od ceny pobytu hotelowego ze śniadaniem lub pełnym wyżywieniem - w sezonie A i B.
    • Łóżeczko dla dziecka - 40 zł.
    • Pobyty dzieci powyżej 12 lat rozliczane są na takich samych zasadach, jak pobyty osób dorosłych.
    • Pakiet dedykowany jest dla osób dorosłych. Osobom poniżej 18 roku życia nie wykonujemy zabiegów SPA oraz leczniczych. Zachęcamy do zapoznania się z dedykowaną dla najmłodszych ofertą gabinetów kosmetycznych: zabiegi dla dzieci.
    • Planując pobyt ze swoim pupilem pamiętaj, że zwierzęta gościmy wyłącznie w obiektach Termy Pałacowe i Stare Łazienki. Opłata za dobę wynosi: 50 zł.
    Regulamin:

    Korzystanie z usług i oferty Spółki oznacza akceptację  przez Pacjenta/Gościa obowiązujących w Spółce Regulaminów.



    Rehabilitacja po zabiegu mastektomii - szczegóły programu:

    Badanie lekarskie wstępne

    Badanie prowadzone jest przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej. W trakcie badania wykonamy przegląd dotychczasowego leczenia. Lekarz specjalista na podstawie dokumentacji medycznej od lekarza onkologa oraz wywiadu zaprogramuje proces rehabilitacji.

    Konsultacja fizjoterapeutyczna wstępna

    Podczas badania wstępnego wykonujemy ocenę postawy, długości mięśni, siły mięśni, zakres ruchomości. Taka diagnostyka pozwala wykryć zaburzenia oraz poziom ich istotności dla pacjentki. Ukierunkowuje postępowanie terapeutyczne oraz prowadzenie treningu.

    Ćwiczenia z fizjoterapeutą

    • ćwiczenia ROM mają za zadanie poprawić zakres ruchomości kończyny - parametr bardzo ważny dla czynności samoobsługowych. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie z fizjoterapeutą. Wykorzystywaną metodą jest terapia manualna oparta o metody osteopatyczne. Indywidualna praca z terapeutą gwarantuje bezbólową i szybką poprawę zakresu ruchomości.
    • ćwiczenia indywidualne to zespół zabiegów manualnych, które w sposób bezpośredni oddziaływują mechanicznie na powierzchnię ciała: skórę, powięź, więzadła, torebki stawowe, naczynia włosowate. Terapia mięśniowo-powięziowa opiera się na koncepcji występowania połączeń między mięśniami i powięziami całego ciała. Zakłada, że organizm tworzy integralną całość, dlatego powięź okolicy goleni będzie wpływać na powięź okolicy brzucha i grzbietu, a te z kolei będą oddziaływać na powięzi okolicy głowy. Zaburzenie balansu jednej części powięzi może mieć poważne konsekwencje dla całego organizmu, a nawet dla bardzo oddalonych części ciała. W terapii mięśniowo-powięziowej wyróżniamy kilka technik:
      - uwalnianie punktów spustowych polega na znalezieniu punktu zwanego spustowym (bolesne zgrubienie w mięśniu lub powięzi), a następnie na uwolnieniu go. W tym celu stosuje się ucisk, który trzymamy aż do momentu rozluźnienia, ucisk i masowanie okrężne lub ucisk pulsacyjny;
      - masaż tkanek głębokich – bardzo często powoduje ból, a po jego zakończeniu tworzą się siniaki. Jego celem jest zerwanie patologicznych zrostów pomiędzy mięśniami a powięziami, dlatego nierzadko do opracowania tkanek wykorzystuje się łokieć czy przedramię. W efekcie powięź odzyskuje swoją prawidłową ruchomość;
      - rolfing – umożliwia rozluźnienie mięśni i rozciągnięcie skróconej powięzi. Przypomina masaż tkanek głębokich, podchodzi jednak do pacjentki bardziej holistycznie.
    • ćwiczenia wydolności
      - monitorowany trening na cykloergometrze ma za zadanie poprawić wydolność pracy mięśnia sercowego. Prowadzony jest na wielostanowiskowym systemie rehabilitacji kardiologicznej. System gwarantuje każdej pacjentce wchodzącej w skład grupy treningowej indywidualny tok ćwiczeń, nadzór medyczny w postaci pełnej kontroli parametrów, takich jak tętno, ciśnienie oraz zapis EKG w trakcie całego treningu. Dzięki pełnej kontroli nad przeprowadzanym treningiem staje się on bardzo efektywną i bezpieczną formą rehabilitacji pacjentki.
      - trening na cykloergometrze ma za zadanie poprawić wydolność pracy mięśnia sercowego, prowadzony jest na cykloergometrach rowerowych. Oparty jest o indywidualne obciążenia dostosowane do każdej osoby.
      - Nordic walking to spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni. Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie: czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała. Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20% - przy czym obciążenie dla stawów i kręgosłupa jest w przypadku równego podłoża o około 5 kilogramów mniejsze.

    Ćwiczenia poranne ruchowe

    Poranne ćwiczenia są wartościowym dodatkiem do codziennej rutyny, pomagając pobudzić organizm, poprawić nastrój i zwiększyć energię na początek dnia. Ich regularne stosowanie może przynosić korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, wspierając także wydajność i koncentrację w ciągu dnia.

    Terapia przeciwobrzękowa

    • drenaż limfatyczny
      - manualny drenaż limfatyczny - wspomaga przenikanie płynu tkankowego do naczyń limfatycznych, przyspiesza odtransportowanie chłonki, zmniejsza obrzęk;
      - kompresja uciskowa (presoterapia) polega na zastosowaniu urządzenia do presoterapii, czyli drenażu pneumatycznego. Proces rozpoczyna się od napełniania komór lub mankietów powietrzem przy użyciu specjalnych pomp. Po napełnieniu komór następuje kontrolowane i naprzemienne odpuszczanie powietrza. To powoduje cykliczne zwiększanie i zmniejszanie ciśnienia na obszarze, na którym założone są mankiety. Przerywana kompresja pneumatyczna pomaga w poprawie przepływu krwi i limfy. Cykliczne zmiany ciśnienia wspomagają transport płynów ustrojowych w układzie limfatycznym i żylnym. Jest to pomocne w pobudzeniu przepływu limfy. To ważne narzędzie w kompleksowej terapii, wspomagające proces usuwania nadmiaru płynu limfatycznego. Presoterapia jest skuteczną metodą wspomagającą leczenie wielu schorzeń układu krążenia.
    • bandażowanie obrzęku: kompresjoterapia (bandażowanie) podtrzymuje korzystne efekty uzyskane podczas masażu limfatycznego, ułatwia wnikanie płynu tkankowego do naczyń chłonnych, aktywizuje działanie pompy mięśniowej, przyspiesza regenerację zwłókniałych tkanek, zmniejsza aktywność stanu zapalnego, zmniejsza rozmiar obrzęku) Bandażowanie jest pierwszą fazą tzw. udrażniającą, trwającą 3-6-9-tygodni (zależy indywidualnie). Fazą drugą terapii kompresyjnej jest noszenie tzw. bielizny kompresyjnej. Jest to faza utrwalająca, która trwa przez całe życie. Celem jej jest utrwalenie osiągniętych efektów zmniejszenia obrzęku oraz zapobieganie nawrotom.
    • taping obrzęku - odpowiednie umieszczenie taśm wspomaga resorpcję krwiaka oraz obrzęku, który występuje w miejscu urazu. Dochodzi do usprawnienia odpływu nagromadzonych płynów ustrojowych do węzłów chłonnych. To sprawia, że obrzęk zaczyna zmniejszać się, a z czasem całkowicie zanika. Taśmy można dociąć na odpowiedni wymiar i utrzymują się na skórze nawet do 5 ni. Wykonane są z naturalnego tworzywa, dzięki czemu są dobrze tolerowane przez skórę. Po naklejeniu plastra naskórek ,,unosi się”, dzięki czemu tworzy się miejsce do swobodnego odpływu limfy tworzącej obrzęk. Odciążenie tkanek zmniejsza ból i przyspiesza ich regenerację.
    • terapia blizny wprowadzana jest w rehabilitacji pozabiegowej w celu zmniejszenia jej widoczności, a także poprawy funkcjonalności. Nie da się zapobiec jej wytworzeniu, jednak można wpłynąć na jej wygląd oraz prawidłowy przebieg gojenia, co zmniejszy ryzyko późniejszych powikłań związanych z patologicznym zbliznowaceniem struktur.

    Konsultacja psychologiczna

    Psycholog jest specjalistą skupiającym się na ludzkich problemach i doświadczeniach w trudnych sytuacjach, także w trakcie nagłej choroby. Sesja psychologiczna ma na celu nauczyć pacjentkę radzenia sobie z trudnościami związanymi z chorobą nowotworową.

    Trening autogenny Schultza

    Metoda oddziaływania na własny organizm i stan psychiczny poprzez autosugestię, polegająca na wyzwalaniu u siebie reakcji odprężenia i koncentracji. Celem treningu jest uzyskanie odprężenia psychicznego i fizycznego, regulacja oddechu, całościowa regeneracja organizmu. Praktyka treningu autogennego to proces, który sprzyja nauce przyjmowania odpowiedniej postawy ciała ułatwiającej rozluźnianie i odprężenie mięśni, a także nauce koncentracji na własnych reakcjach i sterowania nimi.

    Badanie lekarskie i fizjoterapeutyczne końcowe

    Podsumowanie i omówienie programu.


    Przedstawiony program jest ramowym programem rehabilitacji. Jest uzależniony od stanu zdrowia pacjenta i może ulec modyfikacji na podstawie badania lekarskiego i fizjoterapeutycznego.

    Opinie o rehabilitacji po mastektomii

    Nasz pakiet rehabilitacji po mastektomii przetestowały wyjątkowe ekspertki-Amazonki: OnkoFitka Lidka oraz Agata z KoloroweRaki.
    Zobaczcie ich relacje z rehabilitacji w Uzdrowisku Nałęczów:

    Dokumentacja medyczna
    Terapia manualna
    Ćwiczenia z fizjoterapeutą
    Kinesiology taping
    Trening monitorowany
    Nordic walking
    Warsztat psychologiczny
    Baza zabiegowa
    Dieta
    Basen

    Dlaczego warto przyjechać na turnus dla Amazonek do Uzdrowiska?


    Kobiety po mastektomii, powinny rozważyć przyjazd do uzdrowiska na rehabilitację ze względu na wiele korzyści, jakie mogą zyskać:

    • Specjalistyczne wsparcie: podczas rehabilitacji, przygotowanej specjalnie dla Amazonek, pacjentki mogą otrzymać odpowiednią opiekę i wsparcie od specjalistów, którzy są dobrze zaznajomieni z ich potrzebami fizycznymi i emocjonalnymi.
    • Przywracanie sprawności fizycznej: po operacji mastektomii kobiety mogą doświadczyć ograniczeń w zakresie ruchu i sprawności fizycznej. Program rehabilitacyjny w Uzdrowisku Nałęczów pomaga w przywróceniu tej sprawności poprzez odpowiednio dostosowane ćwiczenia i terapie.
    • Wsparcie psychologiczne: przejście przez mastektomię może być trudnym i emocjonalnie wymagającym doświadczeniem. Konsultacje psychologiczne pomagają naszym pacjentkom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i adaptacji do zmian w ich ciele.
    • Wspólnota i wsparcie rówieśnicze: program rehabilitacyjny organizowany jest dla grup osób w podobnej sytuacji zdrowotnej. Wspólna rehabilitacja w takiej grupie może dostarczyć dodatkowego wsparcia emocjonalnego i inspiracji do przekraczania własnych ograniczeń.
    • Poprawa jakości życia: przebycie rehabilitacji w uzdrowisku może przyczynić się do poprawy ogólnej jakości życia kobiet po mastektomii. Dzięki lepszej sprawności fizycznej, wsparciu emocjonalnemu i możliwości poznania nowych strategii radzenia sobie, mogą poczuć się silniejsze i bardziej pewne siebie w codziennym życiu.

    Oprócz korzyści związanych z specjalistyczną opieką medyczną, Uzdrowisko Nałęczów oferuje także szereg innych zalet, które mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia kobiet po mastektomii:

    • Bliskość natury: Uzdrowisko Nałęczów znajdują się w malowniczym regionie, otoczonym przez przyrodę. Spacery po Parku Zdrojowym lub terenach lessowych mogą być nie tylko relaksujące, ale także wspierają proces zdrowienia.
    • Klimat i spokój: klimatyczne warunki Nałęczowa sprzyjają wypoczynkowi i regeneracji organizmu. W rekonwalescencji sprzyja unikatowy mikroklimat, który samoczynnie obniża ciśnienie i zmniejsza dolegliwości chorób serca. Uzdrowisko znane jest także z leczniczych wód żelazistych, zalecanych w leczeniu niedokrwistości, spowodowanej niedoborem żelaza. Cisza i spokój otoczenia sprzyjają skupieniu się na procesie rehabilitacji oraz odpoczynkowi psychicznemu.
    • Integracja i wspólne aktywności: Uzdrowisko organizuje wieczory taneczne, wycieczki grupowe oraz inne formy aktywności, które sprzyjają integracji między pacjentkami. To doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i wspólnego wsparcia w trudniejszych chwilach.
    • Odpoczynek od codzienności: pobyt w Nałęczowie to oddech od codzienności i rutyny życia miejskiego. To miejsce, gdzie można oderwać się od obowiązków i skupić na swoim zdrowiu oraz dobrostanie.

    Wszystkie te elementy wspólnie tworzą atmosferę sprzyjającą kompleksowej rehabilitacji, która uwzględnia zarówno aspekty fizyczne, jak i emocjonalne. Dzięki temu, pobyt Amazonek w Uzdrowisku Nałęczów staje się nie tylko terapeutycznym doświadczeniem, ale także okazją do regeneracji i odnowy.

    Odpoczynek w Uzdrowisku

    Głęboki relaks podczas zabiegów SPA, spacery i poznawanie uroków Nałęczowa, a wieczorami zabawa w tanecznym stylu to tylko kilka sposób na wykorzystanie wolnego czasu w naszym uzdrowisku.

    Zabiegi SPA
    Hydroterapia i masaże
    Pijalnia Wód Mineralnych
    Uroki Nałęczowa
    Wieczór w klubie