Uzdrowiskowe Biuro Usług Turystycznych
Uzdrowiskowe Biuro Usług Turystycznych powstało, by zapewnić naszym Gościom i Kuracjuszom dodatkowe atrakcje podczas pobytu w Nałęczowie.
Zapraszamy na jednodniowe / półdniowe wycieczki turystyczne do najbardziej popularnych miejscowości naszego regionu. W cenie atrakcji jest: transport autokarem / busem, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NW oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Zachęcamy do zapoznania się z najbliższymi terminami i ceną oraz regulaminem wycieczek, a także do ich poniższej prezentacji.
Skontaktuj się z nami
Uzdrowiskowe Biuro
Usług Turystycznych
tel. +48 571 604 236 pon. - pt. w godz. 08:00-16:00
Jak spędzić wolny czas w trakcie pobytu w Uzdrowisku?
Nałęczów to miejscowość o bogatej historii, z zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Planując nocleg w Nałęczowie w jednym z naszych obiektów, warto zaplanować spacer po ciekawej okolicy, zaprojektowanej według koncepcji miasta ogrodu. Ale Nałęczów jest także doskonałą bazą wypadową do dalszych wycieczek krajoznawczych. Do programu zwiedzania należy koniecznie wpisać perły polskiego renesansu - Kazimierz Dolny czy Zamość, a także Puławy, Wąwolnicę, Wojciechów, Janowiec czy Kozłówkę. Zaledwie o 30 km oddalony jest także Lublin - stolica województwa, a nieco dalej znajduje się Sandomierz - piękne miasto królewskie na siedmiu wzgórzach.
Co warto zobaczyć w okolicach Nałęczowa?
Wąwolnica - miejsce kultu Matki Bożej Kębelskiej
Wąwolnica leży na skraju Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, w dolinie rzeki Bystrej. Ta wiekowa osada jest celem pielgrzymek wiernych z całej Polski do Matki Bożej Kębelskiej, której kult trwa tu nieprzerwanie od 1278 roku. Przez Wąwolnicę przechodzi również trasa Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej.
W trakcie wycieczki zwiedzimy Wzgórze Zamkowe z kaplicą Matki Bożej Kębelskiej.
Kazimierz Dolny - perła renesansu
Kazimierz Dolny nad Wisłą nie bez przyczyny nazywany jest perłą polskiego renesansu. To niewielkie miasto jest bogate w liczne zabytki architektury sakralnej i świeckiej, pochodzące nie tylko ze "złotego wieku".
W trakcie wycieczki proponujemy spacer bulwarami nadwiślańskimi z widokiem na ruiny zamku i basztę, spacer przez Mały i Duży Rynek, a także zwiedzanie Kościoła oo. Franciszkanów z widokiem na Górę Trzech Krzyży.
Lublin - stolica województwa
Lublin jest największym ośrodkiem naukowo-kulturalnym po wschodniej stronie Wisły. Bogaty w zabytki i pamiątki po minionych epokach, jest jednocześnie miastem akademickim, z mnóstwem atrakcji dla studentów.
W trakcie wycieczki zaprosimy na spacer przez Plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, zwiedzanie Archikatedry z Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, Starego Miasta z Rynkiem i Trybunałem Koronnym, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz terenu obozu koncentracyjnego na Majdanku.
Kozłówka - lubelski Wersal
Kozłówka znana jest z wyjątkowego pałacu, dawnej siedziby rodów Bielińskich i Zamoyskich, otoczonego pięknym ogrodem kwiatowym, rozariami i zabytkowym drzewostanem. Jest to obecnie jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie.
W trakcie wycieczki zwiedzimy barokowy zespół pałacowo-parkowy oraz Kaplicę Pałacową z pokojem kard. Stefana Wyszyńskiego, upamiętniający jego pobyt w Kozłówce w czasie okupacji.
Puławy - Ateny Północy
Puławy to największe miasto nadwiślańskie między Krakowem a Warszawą. Nazwane Atenami Północy, bogate jest w liczne zabytki, powstałe także na wzór antycznej zabudowy.
W trakcie wycieczki zwiedzimy okazały Pałac Czartoryskich z wystawą pamiątek księżnej Izabeli, park angielski w sąsiedztwie Domku Gotyckiego i Świątyni Sybilli. Zwiedzimy również Czarnolas - dworek Jana Kochanowskiego i odbędziemy "Spacer w poszukiwaniu mądrości", czyli zwiedzanie trzech wystaw związanych z poetą.
Wojciechów – Centrum Europejskiego Kowalstwa
Wojciechów to XIV wieczna wieś szlachecka, słynąca dziś z corocznych Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich i Targów Sztuki Kowalskiej.
W trakcie wycieczki zwiedzimy Muzeum Kowalstwa i obejrzymy popis kucia, zobaczymy także XVI wieczną Wieżę Ariańską oraz drewniany Kościół św. Teodora z XVIII w. Dla chętnych - golonka w karczmie "Biesiada”.
Zamość – Padwa Północy
Renesansowy Zamość to jedno z największych ośrodków kulturalno-turystycznych województwa. Tutejsze Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W trakcie wycieczki zapraszamy na spacer uliczkami renesansowego miasta. Zobaczymy Twierdzę, Rynek Wielki z ratuszem i arsenałem, zwiedzimy także XVI wieczną Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła z kryptą kanclerza Jana Zamoyskiego.
Dęblin – carska twierdza i Janowiec
Dęblin słynie z obiektów fortecznych z XIX wieku, wzniesionych u zbiegu Wieprza i Wisły. Znajduje się tu także największa placówka w regionie, prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym.
W czasie wycieczki zwiedzimy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a w Janowcu - kompleks zamkowy rodziny Firlejów, Tarłów, Lubomirskich z widokiem na Kazimierz Dolny, skansenem z dworem i drewnianym spichlerzem.
Sandomierz – miasto ojca Mateusza
Sandomierz znany jest nie tylko jako "miasto ojca Mateusza". Położone na siedmiu wzgórzach nad Wisłą (stąd nazywane "Małym Rzymem") jest niezwykle malownicze i bogate w liczne atrakcje turystyczne.
W czasie wycieczki zaproponujemy spacer po Starym Mieście, przejście przez gotycką Bramę Opatowską, zwiedzanie Bazyliki katedralnej Narodzenia NMP oraz przejście Podziemną Trasą Turystyczną "Lochy Sandomierskie".