Zastosowanie wysokiej mocy do 12 W, do 50 razy wyższej niż w zimnej laseroterapii, pozwala na głęboką penetrację, zapewniając przyczynową terapię bólu. Laser wysokoenergetyczny stymuluje układ krwionośny i limfatyczny w obszarze zabiegowym. Dzięki zastosowaniu biostymulacji oraz efektu fotomechanicznego w szybki i skuteczny sposób wpływa na tkankę, redukując dolegliwości bólowe oraz przyspieszając jej regenerację.
Laser wysokoenergetyczny jest zalecany w terapii wielu schorzeń: od urazów i stanów zapalnych po zmiany zwyrodnieniowe stawów. Mechanizm ten oznacza zdolność do biologicznego stymulowania wzrostu i regeneracji tkanek na poziomie komórkowym. Monochromatyczność i spójność światła laserowego pozwala na precyzyjne dawkowanie energii i zaplanowanie z góry jego działania. Długości fal wynoszące 810/980 nm i 1064 nm wywierają silny wpływ na biologiczne chromofory, pozwalając na maksymalne efekty terapeutyczne bez obawy o skutki niepożądane.
Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. Aplikacje są stosowane w leczeniu przewlekłych schorzeń mięśni, ścięgien i więzadeł oraz w bólach kręgosłupa.
Pozaustrojowe akustyczne fale terapeutyczne (w przeciwieństwie do litotrypsji) nie są używane do niszczenia tkanek tylko powodują mikroskopijne, śródmiąższowe i zewnątrzkomórkowe efekty biologiczne które obejmują np. regenerację tkanek. Aplikacja falami uderzeniowymi prowadzi do znacznie zwiększonej ekspresji wskaźników wzrostu, takich jak: eNOS, VEGF, PCNA i BMP. Nowo utworzone naczynia krwionośne dostarczają tlen co powadzi do szybszej regeneracji. Fale akustyczne również przyczyniają się do aktywacji komórek tucznych które chronią przed zapaleniami. Inne efekty zawierają stymulację produkcji kolagenu, rozbicie zwapniałych fibroblastów i rozproszenie mediatorów bólowych „substance P“.
Najczęstsze wskazania to: zespół bolesnego barku, zapalenie nadkłykcia bocznego/przyśrodkowego kości ramiennej, ból więzadła rzepki “kolano skoczka”, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa i punkty spustowe.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług ambulatoryjnych.