Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Bezpłatna rehabilitacja po COVID-19 na NFZ

  Pakiety
  rehabilitacja po covid na nfz

  Szanowni Pacjenci.

  Miło nam poinformować, że Uzdrowisko Nałęczów uruchamia program bezpłatnej rehabilitacji dla pacjentów po COVID-19 finansowany przez NFZ. Zachęcamy do kontaktu z naszym Uzdrowiskiem, w czasie którego ustalić będzie można termin odbycia rehabilitacji pocovidowej.


  Kontakt dla pacjentów:

  telefon: +48 81 50 16 027 (czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  telefon: +48 81 71 86 310 lub +48 509 664 748 (pon.-pt. w godz. 8:00-14:00)
  telefon: +48 81 71 86 315 lub +48 607 063 661 (pon.-pt. w godz. 8:00-14:00)

  Skierowania na rehabilitację stacjonarną finansowaną przez NFZ prosimy przesyłać na e-mail: poradnia@zlun.pl


  Uzdrowisko Nałęczów przyjmuje zapisy na rehabilitację po COVID-19 finansowaną przez NFZ wyłącznie na podstawie skierowania.

  Skierowanie na rehabilitację stacjonarną może wystawić dowolny lekarz ubezpieczenia zdrowotnego – lekarz pierwszego kontaktu (POZ) lub specjalista lub lekarz ze szpitala.

  Na prawidłowo wypełnionym skierowaniu (zarówno na e-skierowaniu jak i na druku skierowania wypisanego ręcznie) musi widnieć zapis: skierowanie na leczenie szpitalne.

  • Oddział sanatoryjny (kod 6500)
  • Oddział uzdrowiskowy szpitalny (kod 6100) .

  Kody rozpoznania (jeden z poniższych):

  • U07.8 historia-przebiegu-covid-19-u-pacjenta
  • U07.9 zdrowie-pacjenta-po-zakonczeniu-covid-19
  • U08.9 – Historia przebiegu COVID-19 u pacjenta, nieokreślona
  • U09.9 – Zdrowie pacjenta po przejściu COVID-19, nieokreślony

  W uzasadnieniu prosimy umieścić zapis: wskazana REHABILITACJA STACJONARNA ŚWIADCZENIOBIORCY PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID-19.

   

  Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie nie późniejszym niż w okresie 12 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID- 19.

  Dodatkowo niezbędne jest posiadanie wyników badań:

  • RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby,
  • aktualna morfologia,
  • OB,
  • CRP (białko ostrej fazy),
  • EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.

  Skierowania na rehabilitację stacjonarną finansowaną przez NFZ prosimy przesyłać na e-mail: poradnia@zlun.pl. Po weryfikacji skierowania skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia terminu pobytu. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie.

  Decyzją Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 06.05.2021 r.  nastąpiła zmiana warunków przyjęć w ramach rehabilitacji po COVID – 19 (Zarządzenie Nr 87/2021/DSOZ).

  Od dnia 6 maja obowiązują nowe zasady realizacji świadczeń. Wszystkie skierowania wydane przed 6 maja będą realizowane na dotychczas obowiązujących zasadach.

  Nowy program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Do programu będzie można dołączyć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19.

  Nowe zasady kwalifikacji pacjentów – wydawanie skierowań

  Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

  Do rehabilitacji w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym kwalifikowani są pacjenci, u których:

  • stan funkcjonalny w skali Barthel wynosi od 0 do ≤ 60, 3-9 w skali oceny funkcjonalnej (0-10), z wykorzystaniem oceny siły mięśniowej MRC (0-5), lub
  • spadek saturacji w czasie wysiłku jest powyżej 5% wartości wyjściowej, stan funkcjonalny w skali Barthel wynosi od 0 do ≤ 60, lub
  • występuje zespół słabości nabyty podczas pobytu na OIT (ang. ICUAcquired Weakness), 3-9 w skali oceny funkcjonalnej (0-10), z wykorzystaniem oceny siły mięśniowej MRC (0-5).

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie NFZ:

  Aktualnie Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” realizuje wyłącznie rehabilitację w ramach NFZ na podstawie skierowań wystawionych przed 06.05.2021 r. oraz pobyty na zasadach komercyjnych.

  rehabilitacja po covid na nfz
  rehabilitacja po covid na nfz

  Rehabilitacja po COVID-19 finansowana jest w całości przez NFZ (pobyt z wyżywieniem, badania, zabiegi). Pacjent ponosi jedynie koszty dojazdu do Uzdrowiska oraz koszt ew. opłaty klimatycznej – 4,20 zł / doba.

  Dodatkowo płatne:

  • korzystanie z TV – 30 zł / os. (60 zł / pokój dwuosobowy)
  • wypożyczenie czajnika – 7 zł / os.

  Dlaczego warto wybrać Uzdrowisko Nałęczów?

  Uzdrowisko Nałęczów, jako jedna z pierwszych placówek w Polsce, już w październiku 2020 roku uruchomiło rehabilitację po COVID-19, odpowiadając tym samym na pojawiające się niepokojące objawy „zespołu pocovidowego”. Mamy wielomiesięczne doświadczenie w prowadzeniu terapii pocovidowej – skuteczną rehabilitację przeszło już kilkaset osób, którym profesjonalne, indywidualnie dobrane zabiegi lecznicze pomogły powrócić do pełnej sprawności po przebytej chorobie.

  Zgodnie z wymogami NFZ, dysponujemy zarówno profesjonalną kadrą, szkoloną w opiece nad pacjentami z „zespołem pocovidowym”, doskonale wyposażoną bazą zabiegową oraz placówkami medycznymi, przygotowanymi do prowadzenia kompleksowej rehabilitacji. Opieka pocovidowa realizowana będzie w naszych dwóch obiektach: Szpitalu Kardiologicznym oraz Pawilonie Angielskim.

  W rekonwalescencji pacjentom sprzyja unikatowy klimat: w tzw. Niecce Nałęczowskiej kumuluje się pozytywny wpływ czynników środowiskowych: lokalnych rzek Bochotniczanki i Bystrej, tutejszych gleb lessowych, bujnej zieleni zabytkowego parku. Uzdrowisko znane jest z leczniczych wód żelazistych, zalecanych w leczeniu niedokrwistości, spowodowanej niedoborem żelaza oraz właśnie u rekonwalescentów. Walory uzdrowiskowe w połączeniu z wyspecjalizowanymi placówkami medycznymi z pewnością przyczynią się do poprawy stanu zdrowia pacjentów po przebytej chorobie COVID-19.