Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

    Zapraszamy na Aukcję Nałęczów – Mistrzowie Współczesności

    Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Aukcji Nałęczów – Mistrzowie Współczesności, licytacji dzieł sztuki, pochodzących spod ręki klasyków polskiego malarstwa współczesnego.

    Piękny Nałęczów od wieków był natchnieniem dla wielu artystów. Malownicze krajobrazy oraz wyjątkowa architektura miasta-uzdrowiska inspiruje także klasyków współczesności, którzy na przestrzeni lat powiększają nałęczowską kolekcję sztuki.

    Organizowana przez Galerię Sztuki DNA i Uzdrowisko Nałęczów Aukcja Nałęczów – Mistrzowie Współczesności to doskonała okazja, aby nabyć dzieła czołowych przedstawicieli współczesnego malarstwa w atrakcyjnej cenie (ceny wywoławcze zaczynają się od 1000 zł).

    W licytacji weźmie udział 65 starannie wyselekcjonowanych pozycji o przekrojowej tematyce, m.in. pejzaże, przedstawienia zwierząt, portrety, czy akty, tak aby każdy miłośnik sztuki mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie dzieła wyszły spod pędzla niezwykle utalentowanych i znanych polskich artystów, takich jak Joanna Sierko-Filipowska, Kiejstut Bereźnicki, Daniel Pielucha czy Krzysztof Pasztuła.

    Licytacja internetowa już trwa na portalu Onebid.pl. My jednak zachęcamy Państwa do osobistego uczestnictwa w licytacji przy okazji pobytu w naszym Uzdrowisku.

    Wydarzenie odbędzie się 16 października 2021 r. o godz. 16:00 w Termach Pałacowych Uzdrowiska Nałęczów.

    Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat sposób licytacji oraz katalogiem aukcji. Chęć udziału w aukcji należy zarejestrować w formularzu – pracownik Domu Aukcyjnego DNA skontaktuje się, aby udzielić wszelkich informacji.

    Obrazem przewodnim Aukcji w Uzdrowisku Nałęczów jest “Na kanapie” Leszka Żegalskiego. To artysta niebanalny, choć w swojej twórczości bliżej mu do sztuki klasycznej niż nowoczesnej i kontrowersyjnej. Żegalski jest z natury buntownikiem, sprzeciwia się zarówno bezkrytycznemu postrzeganiu tradycji, w tym mitologizacji polskiej kultury i historii, jak i najnowocześniejszym nurtom w sztuce, które są degradacją wartości, przyświecających artystom na przestrzeni wieków. Swój warsztat doskonalił pod okiem Jerzego Dudy-Gracza na katowickim ASP. Na kanapie to dzieło o doskonale łączonych i kojących barwach brązu i błękitu. Epatuje subtelnym erotyzmem z dużą dozą tajemniczości. Odbiorca tak naprawdę nie wie, kim jest owa kobieta, a identyfikację utrudniają ekspresyjne pociągnięcia pędzla, czyniące kompozycję rozmytą. Tajemnica ta powoduje, że dzieło jest niezwykle ciekawe i pozostaje w pamięci na długo.