Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

Pakiet IRU: Rehabilitacja Onkologiczna

Pakiety

Pakiet: Rehabilitacja pacjentów z chorobą nowotworowąPOD PATRONATEM INSTYTUTU REHABILITACJI UZDROWISKOWEJ

Program rehabilitacji dedykowany jest pacjentom z chorobą nowotworową po zakończonym leczeniu onkologicznym oraz dla pacjentów z chorobą nowotworową w trakcie remisji. W obydwu przypadkach konieczne jest zaświadczenie od lekarza onkologa prowadzącego o braku przeciwskazań do rehabilitacji leczniczej.

Warunkiem przyjęcia do Szpitala Kardiologicznego jest negatywny wynik testu genetycznego PCR na koronawirusa.
Badanie należy wykonać do 6 dni przed przyjazdem lub na miejscu - koszt 290 zł.Rehabilitacja pacjentów

z chorobą nowotworową po zakończonym leczeniu onkologicznym


 • 7 dni / 6 nocy (od niedzieli do soboty) z zakwaterowaniem w Pawilonie Angielskim lub Szpitalu Kardiologicznym (w zależności od terminu turnusu),

 • pełne wyżywienie,

 • wstępne badanie lekarza specjalisty,

 • całodobowa opieka pielęgniarska,

 • dostęp do całodobowej opieki lekarskiej,

 • wstępne badanie fizjoterapeutyczne,

 • indywidualna rehabilitacja z fizjoterapeutą w Strefie Rehabilitacji - do 2 godz. dziennie (do 10 godz. na pobyt),

 • 2 x badanie dystrybucji obciążeń kończyn dolnych,

 • 1 x sesja z psychologiem,

 • 1 x sesja z dietetykiem,

 • 2 x test IPN (badanie biologicznego wieku serca),

 • nieograniczony wstęp do Kompleksu Wodnego Atrium.

Rehabilitacja pacjentów

z chorobą nowotworową w trakcie remisji


 • 7 dni / 6 nocy (od niedzieli do soboty) z zakwaterowaniem w Pawilonie Angielskim lub Szpitalu Kardiologicznym (w zależności od terminu turnusu),

 • pełne wyżywienie,

 • wstępne badanie lekarza specjalisty,

 • całodobowa opieka pielęgniarska,

 • dostęp do całodobowej opieki lekarskiej,

 • indywidualna rehabilitacja z fizjoterapeutą w Strefie Kardiologii / Ortopedii - do 2 godz. dziennie (do 10 godz. na pobyt),

 • 2 x test IPN (badanie biologicznego wieku serca),

 • 2 x badanie dystrybucji obciążeń kończyn dolnych,

 • badanie laboratoryjne (morfologia, cholesterol, cukier),

 • 1 x sesja z psychologiem,

 • 1 x próba wysiłkowa,

 • nieograniczony wstęp do Kompleksu Wodnego Atrium.

CENNIK (cena za pobyt)
Obiekt Pokój Cena za osobę
PAWILON ANGIELSKI,
SZPITAL KARDIOLOGICZNY

(w zależności od terminu turnusu)
Pokój 2-osobowy 1899 zł
Pokój 1-osobowy 2199 zł
Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

 • opłata klimatyczna - 4,20 zł / osoba / doba,

 • parking przy Pawilonie Angielskim - 12 zł/doba (liczba miejsc ograniczona, wymagana rezerwacja),


HARMONOGRAM TURNUSÓW 2020
REHABILITACJA PAWILON ANGIELSKI SZPITAL KARDIOLOGICZNY
Rehabilitacja onkologiczna - 22 lutego - 29 lutego
19 kwietnia - 25 kwietnia -
23 sierpnia - 29 sierpnia -
20 września - 26 września 15 listopada - 21 listopada

REZERWUJ OFERTĘ
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Liczba osób

Rehabilitacja pacjentów

z chorobą nowotworową kości - szpiczakiem plazmocytowym (mnogim)


 • 14 noclegów z zakwaterowaniem w Termach Pałacowych,

 • wyżywienie całodzienne (śniadanie, obiad, kolacja w restauracji Termy Pałacowe),

 • 4 zabiegi na dobę zlecone przez lekarza (oprócz niedziel i świąt),

 • wizyta lekarska na początku pobytu,

 • nieograniczony wstęp do Kompleksu Wodnego Atrium i na basen w Termach Pałacowych.

Informacje dodatkowe:

 • Pobyt odbywa się w obiekcie Termy Pałacowe, gdzie nie zapewniamy całodobowej opieki pielęgniarskiej. W obiekcie nie są wymagane testy na Covid19.

 • Wizyta lekarska odbywa się w na terenie Parku Zdrojowego w wybranym obiekcie ZLUN.

 • Zabiegi lecznicze realizowane są w Termach Pałacowych oraz w Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki.

 • Parking dla Gości turnusu wliczony w cenę pobytu.

CENNIK (cena za pobyt)
Obiekt Pokój Cena za osobę
TERMY PAŁACOWE Pokój 2-osobowy 2688 zł
Pokój 1-osobowy 3192 zł
 • Pokój LUX - dopłata 700 zł (14 noclegów)

 • Apartament - dopłata 1400 zł (14 noclegów)

 • Apartament VIP - dopłata 2100 zł (14 noclegów)

Usługi pozapakietowe (dodatkowo płatne):

 • opłata klimatyczna - 4,20 zł / osoba / doba,


HARMONOGRAM TURNUSÓW 2020
REHABILITACJA TERMY PAŁACOWE
Rehabilitacja osób chorych na szpiczaka 27 września - 11 październikaPAKIET AMBULATORYJNY:

Pakiet Rehabilitacja pacjentów z chorobą nowotworową pod patronatem Instytutu Rehabilitacji Uzdrowiskowej, dostępny jest również w trybie ambulatoryjnym (bez zakwaterowania).

CENNIK (cena za osobę)
5 dni zabiegowych 1399 zł

Informacje szczegółowe:

Badanie lekarskie, wstępne

Badanie prowadzone przez lekarza specjalistę rehabilitacji onkologicznej. W trakcie badania wykonamy przegląd dotychczasowego leczenia. Lekarz specjalista na podstawie dokumentacji medycznej od lekarza onkologa oraz wywiadu zaprogramuje proces rehabilitacji.

Badanie fizjoterapeutyczne wstępne

Podczas badania wstępnego wykonujemy ocenę postawy, długości mięśni, balansu mięśniowego, stabilności stawów, stabilizacji statycznej i dynamicznej, siły mięśni stabilizujących. Taka diagnostyka pozwala wykryć zaburzenia oraz poziom ich istotności dla danego pacjenta. Ukierunkowuje postępowanie terapeutyczne oraz nadaje kierunek prowadzeniu treningu.

Badanie dystrybucji obciążeń kończyn dolnych

Dystrybucja obciążeń kończyn dolnych jest istotym parametrem którego ocena pozwoli prawidłowo obciążać kończynę. Badanie przeprowadzone na platformie dynamograficznej pozwoli precyzyjnie określić aktualną proporcję obciążania kończyn. Dzięki badaniu możemy precyzyjnie i indywidualnie zaprogramować ćwiczenia indywidualne kształtujące poprawne obciążanie kończyn dolnych.

Sesja z dietetykiem

Właściwie dobrana i zbilansowana dieta jest ważnym elementem uzupełniającym leczenie choroby nowotworowej. Podczas spotkania z dietetykiem na podstawie wywiadu zostanie ułożona indywidualnie dobrana dieta, która pozwoli na zbilansowane odżywianie się w trakcie przebiegu choroby nowotworowej.

Sesja z psychologiem

Psycholog jest specjalistą skupiającym się na ludzkich problemach i doświadczeniach w trudnych sytuacjach, także w trakcie nagłej choroby. Sesja psychologiczna ma na celu nauczyć pacjenta radzenia sobie z trudnościami związanymi z chorobą nowotworową.

Testy IPN

Test IPN pozwala na określenie indywidualnego poziomu tętna treningowego, czyli klasyfikuje pacjenta do danego poziomu wytrenowania. Jest on podstawą dalszego planowania ćwiczeń. Po analizie testu wydolności krążeniowej wyniki są automatycznie przekładane na zindywidualizowany plan treningowy. Plan intensywności i formy treningu opracowany jest przez Institut für Prävention und Nachsorge w Kolonii (Niemcy).

Strefa Rehabilitacji

1. Ćwiczenia wzmacniające - ćwiczenia wzmacniające siłę mięśniową to jeden z najważniejszych elementów procesu rehabilitacji. Dzięki precyzyjnym badaniom przygotujemy indywidualne ćwiczenia wzmacniające mięśnie oparte na doborze ociążeń gwarantujących bezbólową poprawę parametru siły. Dzięki takim ćwiczeniom okres rekonwalescencji skróci się w znaczący sposób. Ćwiczenia wykonywane są na innowacyjnym systemie ACX.rehab. System nowoczesnej rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne metody z możliwościami nowoczesnej technologii. Zgodnie z koncepcją ACX.rehab osiągamy najwyższej jakości rezultaty rehabilitacji dzięki łączeniu wiedzy i praktyki lekarza i fizjoterapeuty z możliwościami wirtualnej rzeczywistości. Korzystanie z wirtualnej rzeczywistości czyni proces rehabilitacji bardziej obiektywnym, każde ćwiczenie rehabilitacyjne i jego wyniki są gromadzone automatycznie na poszczególnych kartach pacjenta, dzięki czemu zawsze można sprawdzić i ocenić poprawę stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo system monitoruje funkcje życiowe pacjenta tj. zapis EKG, ciśnienia oraz tętna w trakcie wysiłku.


2. Ćwiczenia ROM (range of motion) - ćwiczenia ROM mają za zadanie poprawić zakres ruchomości kończyny. Ten parametr jest bardzo ważny dla poprawnej lokomocji. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie z fizjoterapeutą. Wykorzystywaną metodą jest terapia manualna oparta o metody osteopatyczne. Indywidualna praca z terapeutą gwarantuje bez bólową i szybką poprawę zakresu ruchomości.


3. Ćwiczenia stabilizacji centralnej - ćwiczenia stabilizacji centralnej to bardzo ważny element zabezpieczający. Fundamentem naszego ciała jest kompleks lędźwiowo-miedniczno-biodrowy. To miednica dźwiga główny ciężar naszego ciała, kręgosłup w całym swoim przebiegu spoczywa na szerokiej podstawie kości krzyżowej i stawach biodrowych. Najdrobniejsza niestabilność, zaburzenie w ustawieniu kości krzyżowej, stawów biodrowych jest w stanie zaburzyć całą statykę i biomechanikę tułowia, szyi, czyli jednym słowem całego ciała. Ćwiczenia wykonywane na nowoczesnych platformach dynamograficznej, stabilometrycznej i balansowej. Wysoce zaawansowane platformy do kompleksowego prowadzenia, wspomagania i dokumentowania procesu rehabilitacji ruchowej z audio-wizualnym biofeedbackiem w rzeczywistości wirtualnej.VAST.REHAB jest programem komputerowym do ćwiczeń funkcji ruchowych i poznawczych. Ćwiczenia odbywają się w świecie gier komputerowych, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobry efekt motywacyjny. Pacjent momentalnie zapomina o terapii, o chorobie i skupia się wyłącznie na celach gwarantujących osiągnięcie sukcesu w wirtualnym świecie. Dodatkowo system monitoruję funkcje życiowe pacjenta tj. zapis EKG, ciśniania oraz tętna w trakcie wysiłku.


4. Ćwiczenia balansu - ćwiczenia balansu mają na celu przygotowanie pacjenta do nagłych zdarzeń których niestety nie możemy przewidzieć w życiu codziennym. Wszystkie ruchy funkcjonalne, od chodzenia po ulicy, do tańczenia i prawidłowego wykonywania przysiadów, wymagają dobrze działającego systemu równowagi. Dzięki ćwiczeniom na wysoce zaawansowanym platformom przygotowujemy pacjenta do nagłych nieperzwidzianych zdarzeń i zdecydowanie zminiejszymy ryzyko upadku. Dodatkowo system dzięki zapisowi EKG monitoruję pracę serca w trakcie wysiłku.


5. Ćwiczenia dystrybucji obciążeń - ćwiczenia dystrybucji obciążeń mają na celu przygotowanie pacjenta do właściwego chodzenia. Jest to bardzo ważny element rehabilitacji zabezpieczający przed przeciążaniem stawów. Ćwiczenia wykonywane są na wysoce zaawansowanych platformach do kompleksowego prowadzenia, wspomagania procesu rehabilitacji ruchowej z audio-wizualnym biofeedbackiem w rzeczywistości wirtualnej. Ćwiczenia odbywają się w świcie gier komputerowych, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobry efekt motywacyjny. Pacjent momentalnie zapomina o terapii, o chorobie i skupia się wyłącznie na celach gwarantujących osiągnięcie sukcesu w wirtualnym świecie bardzo ważnym elementem takich ćwiczeń są bez bólowe treningi. Dodatkowo system monitoruję funkcje życiowe pacjenta tj. zapis EKG, ciśniania oraz tętna w trakcie wysiłku.


6. Trening monitorowany codziennie - rening monitorowany ma za zadanie poprawić wydolność pracy mięśnia sercowego, prowadzony jest na wielostanowiskowym systemie rehabilitacji kardiologicznej Peleton Plus. System gwarantuje każdemu pacjentowi wchodzącemu w skład grupy treningowej indywidualny tok ćwiczeń, nadzór medyczny w postaci pełnej kontoli parametrów takich jak tętno, ciśnienie oraz zapis EKG trakcie całego treningu. Dzięki pełnej kontroli nad przeprowadzanym treningiem staje się on bardzo efektywną i bezpieczną formą rehabilitacji pacjenta z chorobą nowotworową.

Korzystanie z usług i oferty Spółki oznacza akceptację  przez Pacjenta/Gościa obowiązującego w Spółce Regulaminu.

 • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
 • rehabilitacja naleczow
 • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
 • rehabilitacja naleczow
 • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
 • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow
 • rehabilitacja naleczow