Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

Pakiet: Innowacyjna Kardiologia

Pakiety

Pakiet: Innowacyjna Kardiologia


Pakiet dedykowany osobom cierpiącym z powodu choroby niedokrwiennej serca, zagrożonym chorobami układu krążenia, prowadzącym siedzący tryb życia, pracującym w przewlekłym stresie, z chorobą nadciśnieniową, z zaburzeniami lipidowymi oraz osobom, po interwencjach na tętnicach wieńcowych (plastyka, stenty, bypassy).Aktualne promocje:

15% rabatu od cen regularnych. Rabat obowiązuję na rezerwacje dokonane w terminie do 31.05.2019 r. z wyłączeniem 19.04–22.04 oraz 30.04–5.05.2019 r. i realizowane w obiektach: Książe Józef, Jesienna Rezydencja, Fortunat lub Szpital Kardiologiczny.
Cena promocyjna od 1275 zł/os.

20% rabatu od cen regularnych. Rabat obowiązuję na rezerwacje dokonane w terminie do 31.05.2019 r. z wyłączeniem 19.04–22.04 oraz 30.04–5.05.2019 r. i realizowane w obiektach: Termy Pałacowe lub Pawilon Angielski
Cena promocyjna od 1599 zł/os.


PAKIET ZAWIERA:

  • 7 dni / 6 nocy z pełnym wyżywieniem (od niedzieli do soboty)

  • 1 x badanie lekarskie,

  • 4 x ćwiczenia poranne na zewnątrz lub w basenie,

  • 2 x test IPN,

  • 1 x próba wysiłkowa,

  • 10 h w Strefie Kardio,

  • 4 x nordic walking (60 min),

  • 1 x pogadanka o czynnikach ryzyka,

  • nieograniczony wstęp do kompleksu wodnego Atrium,

  • kuracja wodami leczniczymi w Pijalni Zdrojowej.

CENNIK (cena za pobyt)
Obiekt Pokój Cena za osobę
TERMY PAŁACOWE Pokój 2-osobowy 1999 zł
Pokój 1-osobowy 2499 zł
PAWILON ANGIELSKI Pokój 2-osobowy 1999 zł
Pokój 1-osobowy 2499 zł
KSIĄŻE JÓZEF Apartament 2-osobowy 1699 zł
Apartament dla 1 osoby 1999 zł
Pokój 2-osobowy wschód 1499 zł
Pokój 1-osobowy wschód 1799 zł
FORTUNAT Pokój 2-osobowy 1499 zł
Pokój 1-osobowy 1799 zł
JESIENNA REZYDENCJA Apartament 2-osobowy 1699 zł
Pokój 2-osobowy 1499 zł
Pokój 2-osobowy dla 1 osoby 1799 zł
SZPITAL KARDIOLOGICZNY Pokój 2-osobowy 1499 zł
Pokój 2-osobowy dla 1 osoby 1799 zł

Informacje szczegółowe:

Próba wysiłkowa

Badanie opierające się na zależności zmieniającego się zapisu EKG pod wpływem zwiększającego się wysiłku fizycznego, który powoduje zwiększanie zapotrzebowania na tlen, co organizm kompensuje przez zwiększenie przepływu przez naczynia wieńcowe. U osób z niewydolnością przepływu wieńcowego, powyżej pewnego wysiłku, nie może już dalej zostać pokryte to zapotrzebowanie drogą zwiększonego przepływu i rozwijają się cechy niedokrwienia mięśnia sercowego.

Test IPN

Badanie IPN oparte jest na submaksymalnym teście wysiłkowym (określenie indywidualnego poziomu tętna treningowego, klasyfikacja poziomu wytrenowania). Jest on podstawą dalszego planowania treningu. Po analizie testu wydolności krążeniowej wyniki są automatycznie przekładane na zindywidualizowany plan treningowy. Plan intensywności i formy treningu opracowany jest przez Institut für Prävention und Nachsorge w Kolonii (Niemcy).

Strefa Kardio

System PELETON plus służy do prowadzenia wielostanowiskowej rehabilitacji kardiologicznej lub rehabilitacji ruchowej. System gwarantuje każdemu pacjentowi wchodzącemu w skład grupy treningowej indywidualny tok ćwiczeń, nadzór medyczny w trakcie przeprowadzania treningu, tworzenie dokumentacji treningu rehabilitacyjnego i dołączanie jej do indywidualnej bazy danych pacjenta. System zwiększa komfort pracy osób prowadzących trening, automatyzując wykonanie wielu niezbędnych czynności, m.in. wykorzystuje czytnik kart chipowych, kojarząc pacjentów z zadajnikami obciążenia.

System CARDIV jest wielofunkcyjnym, cyfrowym urządzeniem diagnostycznym przeznaczonym do wykonywania badań elektrycznej aktywności serca w czasie prób wysiłkowych lub spoczynkowych (w tym monitorowanie testów elektrofizjologicznych i zabiegów PCI). Opcja Systemu do wykonywania prób wysiłkowych umożliwia ich prowadzenie zgodnie z klasycznymi lub tworzonymi przez użytkownika protokołami badań, przy współpracy z wybranym urządzeniem do zadawania wysiłku: bieżnią ERT-200 lub cykloergometrem ERM-200.

System Kardiomed® 700 pozwala na stałą kontrolę wykonywanego treningu poprzez kartę, ma możliwość adaptacji parametrów treningu kardiologicznego w każdym jego momencie i zapis na karcie, nie wymaga podłączenia do prądu w czasie wysiłku. System kalkuluje i planuje ilości spalanych kalorii w trakcie ćwiczeń w zależności od celu treningu, uwzględnienia dodatkowe aktywności pacjenta w planie treningowym (np. basen, rower itp.). System składa się kilku ściśle ukierunkowanych urządzeń można wykonywać treningi dla wszystkich: początkujących, sportowców, seniorów.

Ćwiczenia Poranne

Gimnastyka poranna to krótki 15-20 min trening obwodowy z masą ciała, który zaprojektowany jest tak, by obudzić twój układ nerwowy, poprawić przepływ krwi, zwiększyć wytwarzanie hormonów, doprowadzić do organizmu zwiększoną ilość tlenu, a tym samym przełączyć twój mózg na tryb maksymalnej wydajności. Wykonujemy ją już kilka sekund po wyjściu z łóżka, więc będziesz siłą rzeczy ćwiczyć na czczo. To z kolei pobudza wydzielanie hormonu wzrostu i poprawia wrażliwość na insulinę. Ponadto, ze względu na zwięzłą formę porannej gimnastyki, jej intensywność i wymagana elastyczność, rozluźnia ciało i zwiększa produkcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. Po zastosowaniu porannej gimnastyki, co dzień rano wychodzisz z domu uśmiechnięty i gotowy stawić czoła wyzwaniom całego dnia.

Nordic Walking

Nordic Walking - to spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Specjalne uchwyty powodują odciążenie zarówno stawów kolanowych jak i kręgosłupa. Prostota, łatwość i bezpieczeństwo takiego marszu umożliwiają uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni. Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała. Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20% - przy czym obciążenie dla stawów i kręgosłupa jest w przypadku równego podłoża o około 5 kilogramów mniejsze. W trakcie godzinnego treningu oznacza to zmniejszenie obciążenia o 13 ton, przy jednoczesnym trenowaniu wytrzymałości i efektywności. Trening dodatkowo wzbogacony o czujnik Viper który pozwala na dyskretne zbieranie informacji o każdym ćwiczącym w każdej sekundzie, każdej minucie, podczas każdej sesji, przez cały pobyt.

REZERWUJ OFERTĘ
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Liczba osób