Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!
Pakiety

Położenie


Nałęczów, ze względu na swoje bardzo atrakcyjna położenie, stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania regionu, w którym jest położony.W okolicy możecie zwiedzić takie miejscowości jak: Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, Lublin, Wojciechów, Wąwolnicę oraz Kozłówkę.

Kazimierz Dolny – oddalony o 30 km, perła polskiego renesansu z malowniczym rynkiem i szeregiem zabytków do zwiedzania.

Janowiec - położony po przeciwnej stronie Wisły oddalony o 43 km, w którym znajdują się zachowane ruiny jednego z największych zamków obronnych w Polsce.

Puławy - oddalone o 30 km, są również częścią trójkąta turystycznego Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy. W miasteczku można zobaczyć m.in. okazały Pałac Czartoryskich oraz świątynię Sybilii.

Lublin - oddalony 30 km, z piękną Starówką, Państwowym Muzeum na Majdanku oraz Zamkiem Lubelskim.

Wąwolnica - oddalona 7 km z sanktuarium Matki Bożej Kęmbelskiej. Przez Wąwolnicę przechodzi trasa wąskotorowej Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej. Miejscowość ta jest celem licznych pielgrzymek.

Wojciechów - oddalony 6 km z Zespołem Wieży Ariańskiej. Co roku w okresie letnim organizowane są tu Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie i Spotkanie Kowali połączone z koncertami polskich gwiazd.

Kozłówka - oddalona 35 km z zespołem pałacowo-parkowym, należącym do rodzin Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z niemal kompletnym wyposażeniem.


Okolice Nałęczowa oferują również coś dla amatorów sportów zimowych.

W oddalonym o 15 km Rąblowie znajdują się wyciąg narciarski, podobne obiekty są również w Kazimierzu Dolnym i Celejowie.

  • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
  • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne
  • Uzdrowisko Nałęczów - turnusy rehabilitacyjne