Zapisz się na Newsletter - otrzymuj informacje o promocjach i nowościach. Bądź na bieżąco!

  Nowe warunki przyjęć na rehabilitację po COVID-19

  Szanowni Państwo.

  Decyzją Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 06.05.2021 r.  nastąpiła zmiana warunków przyjęć w ramach rehabilitacji po COVID – 19 (Zarządzenie Nr 87/2021/DSOZ).

  Od dnia 6 maja obowiązują nowe zasady realizacji świadczeń. Wszystkie skierowania wydane przed 6 maja będą realizowane na dotychczas obowiązujących zasadach.

  Nowy program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Do programu będzie można dołączyć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19.

  Nowe zasady kwalifikacji pacjentów – wydawanie skierowań

  Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

  Do rehabilitacji w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym kwalifikowani są pacjenci, u których:

  • stan funkcjonalny w skali Barthel wynosi od 0 do ≤ 60, 3-9 w skali oceny funkcjonalnej (0-10), z wykorzystaniem oceny siły mięśniowej MRC (0-5), lub
  • spadek saturacji w czasie wysiłku jest powyżej 5% wartości wyjściowej, stan funkcjonalny w skali Barthel wynosi od 0 do ≤ 60, lub
  • występuje zespół słabości nabyty podczas pobytu na OIT (ang. ICUAcquired Weakness), 3-9 w skali oceny funkcjonalnej (0-10), z wykorzystaniem oceny siły mięśniowej MRC (0-5).

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie NFZ:

  Uwaga!

  • Podstawą do przyjęcia rezerwacji na turnus jest otrzymanie przez uzdrowisko prawidłowo wystawionego skierowania.
  • Jedna osoba może skorzystać z programu rehabilitacji jeden raz.
  • Przeciwskazaniem do rehabilitacji jest brak zdolności do samoobsługi, w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego.
  • Przyjęcie do Uzdrowiska nastąpi na podstawie wstępnej kwalifikacji, przeprowadzonej na 14 dni przed terminem przyjazdu do Uzdrowiska.